9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Dačice remizovaly s Třeběticemi, o výsledku derby rozhodla první půle

21

Derby mezi rezervou Dačic a rezervou Třebětic skončilo v rámci 9. kola Okresního přeboru nerozhodně 1:1. Skóre zápasu otevřel po šestnácti minutách hostující Vojtěch Havlík, za domácí vyrovnával ve 44. minutě Michal Dvořák. Ve druhé půli už branka nepadla a oba týmy si tak rozdělily po bodu a zůstaly v tabulce na svých pozicích – Dačice jsou druhé, Třebětice třetí. Zajímavému duelu přihlíželo přes 250 diváků.

FK Dačice B
Petr Distel (trenér): Jednalo se o velice divácky atraktivní utkání, jak už bývá s Třeběticemi zvykem. Myslím, že na takovou soutěž, jako je OP, je taková návštěvnost neuvěřitelná. Byl to vyrovnaný zápas, kterému nechyběla motivace ani na jedné straně. Oba týmy chtěli uspět, šancí bylo spoustu. Na začátku zápasu jsme na Třebětice naletěli a vytvořili si několik šancí, bohužel pro nás jsme však žádnou neproměnili, zápas by se pak mohl odvíjet jinak. Naopak hosté byli ti, co v 16' minutě vstřelili hezkou branku, kdy to odchovanec Dačic Vojta Havlík trefil z voleje a od té doby nás Třebětice nějakou dobu tlačili. My jsme tento tlak přečkali bez další branky a na samém konci poločasu se nám podařilo vyrovnat brankou Michala Dvořáka, což pro nás byl důležitý moment, do druhého poločasu jsme tak mohli nastoupit v úplně jiném rozpoložení. A tak to také bylo. Troufám si říct, že druhý poločas jsme byli obecně lepším týmem s více vyloženými šancemi a trochu lepší hrou po zemi. Hosté hrozili hlavně z nákopů za obranu, žádný gól už v druhém poločasu však nepadl. Ve výsledku tuto remízu bereme, protože tyto derby bývají vždy složité a mnohdy je to o jedné chybě. Myslím si však, že jsme mohli a taky měli tento zápas vyhrát.

FK Sokol Třebětice B
Marek Kelbler (hráč): V sobotu nás čekal velký zápas a to derby v Dačicích. Na zápas nás přišlo podpořit spoustu našich fanoušků a udělali nám skoro domácí atmosféru, za což jim děkujeme... Do zápasu vlétli lépe hosté a prvních deset minut byli lepší. Poté se hra začala vyrovnávat a podařilo se nám dát krásný gól. Do konce poločasu se hostům podařilo vyrovnat gólem do šatny... Druhá půlka nabídla vyrovnaný fotbal, pár šanci na každé straně bez gólového efektu. Tak zápas skončil remízou.