8.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Jarošov si doma vyšlápl na Suchdol, hostům nestačilo ani dvoubrankové vedení

19

Fotbalisté Jarošova v 8. kole Okresního přeboru porazili béčko Suchdola v poměru 5:3. Hosty poslal do dvoubrankového vedení Koranda a Arenberger. Domácí ale dokázali během dvanácti minut nepříznivý výsledek otočit díky brankám Rakušana, Dvořáka a Bednáře. Po změně stran navýšil vedení domácích svým druhým gólem Bednář. Za hosty snížil v 54. minutě Vetrák. Poslední slovo měl ale jarošovský Kučera, který dal výsledku konečnou podobu.

Domácí nakonec po poločase spokojenější

V sobotu 7. října domácí přivítali na svém hřišti v Jarošově B-tým ze Suchdola nad Lužnicí. Suchdol přijel posílen s některými hráči z áčka a bylo jasné, že hosté přijeli do Jarošova bodovat. Suchdol se snažil být více na balónu a jejich rozehrávka od zadních řad byla na velmi dobré úrovni. A byli to právě hosté, kteří se v 19. minutě dostali do vedení 1:0 díky Janu Korandovi. Suchdol domácí aktivně napadal a odměnou této aktivní hry byl další gól v domácí síti, který vsítil Radek Arenberger. Ve 27. minutě přišel důležitý moment zápasu. Matyáš Rakušan na vlastní půlce dostal balón od gólmana a pronásledován prošel přes celé hřiště sám a famózní únik zakončil brankou. Od této chvíle byli hosté absolutně rozhození a Jarošov převzal roli na hřišti. Všude byli dříve, každý souboj byl jejich. Odměnou za aktivitu bylo vyrovnání svátečním střelcem Tomášem Dvořákem. Do konce prvního poločasu domácí dokázali vstřelit ještě jeden gól, kdy se po chybě v obraně prosadil Patrik Bednář

Jarošov nepřipustil drama a bere tři body

Ve druhém poločase domácí čekali, že Suchdol přidá na obrátky, ale v 51. minutě jarošovští využili další chybu při rozehrávce, Tomáš Grünn vybojoval balón a Patrik Bednář vstřelil svůj druhý gól. Suchdol se ale nevzdal a v 54. minutě snížil gólem ze standardní situace Jan Vetrák. Další průběh druhého poločasu byl velmi zajímavý. Na hřišti byl viděn skvělý fotbal, hrálo se nahoru, dolu a oba týmy měly šance. Jarošov nakonec v 88. minutě vstřelil pátý gól a rozhodl, že všechny body zůstanou doma. Tomáš Kučera si naběhl ve vápně a uklidil míč do sítě - 5:3. Pro diváka to musel být velmi pohledný zápas.

Autor: Martin Stejskal