6.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Jarošov porazil Lásenice, rozhodl to dvěma góly Bednář

18

Fotbalisté Jarošova nad Nežárkou v 6. kole Okresního přeboru zvítězili nad Lásenicí 2:1. Domácí šli v prvním poločase do vedení díky gólu Patrika Bednáře. Po přestávce přidal druhou branku opět Patrik Bednář. Snížení přišlo v závěru zápasu, když se trefil Matěj Šperl. Na body pro hosty to bohužel nestačilo.

Jedinou branku poločasu vstřelil Bednář

V sobotu 23. 9. domácí tým už od 13:00 přivítal v Jarošově mužstvo z Lásenice. Tentokrát se domácí sešli v plné sestavě a chtěli hlavně napravit minulé zaváhání v Dačicích a potvrdit roli favorita. Od začátku začali aktivní hrou a odměna za jejich aktivitu přišla hned v první minutě. Na zahrávaný roh si naběhl na přední tyč Patrik Bednář a Jarošov se dostal do vedení 1:0. Bohužel kdo si myslel, že je brzký gól uklidní a budou hrát v klidu svou hru, tak musel být trochu zklamaný. Sice domácí byli více na balónu a relativně dominovali hře. Ale hlavním problémem hry byla spousta nepřesností. A když už se dostali do solidní šance, buď jim chyběla finální nahrávka nebo zakončili šanci velmi ležérně. První poločas skončil hubeným náskokem 1:0.

Domácí si připisují tři body

I když si jarošovští v kabině o přestávce řekli, co musí zlepšit, obraz hry v druhém poločase kopíroval ten první. Pro diváka to mohla být zajímavá podívaná, kdy se hrálo nahoru a dolu. Ale opět bylo vidět spousta nepřesností od obou týmů. V 66. minutě se domácí konečně dočkali druhého gólu, který vstřelil opět Patrik Bednář a vypadalo to, že si již výsledek zápasu pohlídají. Lásenice ale dokázala v 72. minutě z rohového kopu snížit, kdy si výborně naběhl na centr Matěj Šperl. Byla to odměna za jeho dobrý výkon v zápase. Do konce zápasu se domácí spíše přizpůsobili udržení výsledku. V poslední minutě měla Lásenice ještě nadějnou šanci na vyrovnání, naštěstí zakončení nebylo ideální a domácí uhájili vedení 2:1. V zápase byl Jarošov lepším týmem, ale nedokázal to potvrdit více góly. Místo toho se strachoval o výsledek až do poslední minuty. Hlavní jsou samozřejmě tři body do tabulky, ale příští týden musí v Novosedlech určitě podat lepší výkon.

Autor: Martin Stejskal