6.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2023-2024

--

Lipí otočili zápas v Úsilném a ukončilo sérii bez vítězství

12. M. Tóth , 13. R. Tábora , 56. V. Polan - 14. A. Dvorský , 47. T. Tengl , 68. T. Tengl , 73. T. Tengl
16

Fotbalisté Lipí v šestém kole III. třídy zdolali Úsilné po obratu 4:3 a poprvé v letošní sezoně zvítězili. Hosté prohrávali od 12. minuty po gólu Tótha, o minutu později na něj navázal Tábora. O minutu později snížil za hosty Dvorský. Ve druhém poločase ale nastřílel hostující Tomáš Tengl hattrick a zajistil tak Lipímu první tři body v aktuální sezoně.

TJ Sokol Lipí
Ondřej Wegenkittl (hráč): Důležitý zápas o šest bodů. Připravujeme se, že na ně vlítneme, dvě nedůstojnosti v obraně a prohráváme 2:0. Hned se nám po rohu Tengla a střele Dvorského povede snížit. Do šaten se jde za stavu 2:1 pro domácí. Povede se nám vstup do druhé půle. Vysunutím Wegenkittla do útoku. Vyrovnává Tengl z přímého kopu na 2:2. Zeď stala úplně v lese. Domácí se potřetí dostali za půlku a jdou do vedení 3:2. Pak si vezme míč opět Tengl vykoupe pár obránců i s gólmanem a vyrovnává na 3:3. Ten samý hráč po vysunutí Dvorského do úniku sám před gólmanem lobuje a dává na konečných 4:3 pro Lipí. Zasloužená výhra a důležité tři body do tabulky.