2.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

Dorosteneckou show v Kralicích řídila dvojice Nových Sadů Pytlíček se Zlámalem

3

Oba trenéři měli před startem složitou situaci ohledně sestav. Kralice lepily sestavu na poslední chvíli. Nové sady naopak nastoupily s dorostenci. Velmi mladá sestava Nových Sadů si ale s výzvou poradila a Kralicím nasázela 8 gólů. Hattrickem se blýskl osmnáctiletý Pytlíček.

Dvougólový Pytlíček

Skóre zápasu se měnilo už v prvních deseti minutách. Novotný, který kazil věkový průměr hostů, v šesté minutě otevřel obranu soupeře pěknou střelou z přímého kopu z 20. metrů - 0:1. Za dvacet minut už ale začala show dorostenců. Zlámal krásně poslal balón mezi obránce na Pytlíčka, který bravurně zakončil - 0:2. Za osm minut se znovu ozval Pytlíček, který se dostal za obránce a šel z boku sám na branku, kdy následně prostřelil brankáře hostí Fatěnu - 0:3. Těsně před odchodem do kabin přidal další ránu do obrany domácích Kralic Zlámal, díky jeho trefě z 44. minuty se šlo do kabin za stavu 0:4.

Pokračující show dorostenců

Do druhé půle udělaly Kralice jednu změnu, Zbořil skončil a na hřiště se dostal Lichnovský. Nové Sady na začátku druhé půle lehce vypadly z tempa, a i díky tomu v 53. minutě zahrávaly Kralice roh a na zadní tyči si lehce tečovaný balón našel kapitán domácích Hlačík a hlavou snížil na 1:4. Poté už ovšem měli slovo jenom hosté. Nejprve v 74. minutě doklepával po centru Pírka do prázdné branky střídající Reiter - 1:5. Hned po dvou minutách zvýšil Zdeněk na 1:6. Nové Sady skoro každou příležitost, kterou si vypracovaly proměnily na gól. Za deset minut v 86. minutě ještě zvýšil mladík Zlámal na 1:7 a na konečných 1:8 dokončil svůj hattrick osmnáctiletý Pytlíček v 88. minutě.

FC Kralice na Hané
Petr Mrázek: ‚‚Bylo nás nedostatek, málo. Klobouk dolů před staršíma klukama, kteří nám přišli pomoct. Musel naskočit patnáctiletý kluk. Tak nějak jsme to poskládali a podle toho to taky vypadalo. V průběhu zápasu přijeli ještě dva kluci, tak se to trošku zlepšilo, ale nebylo to dobrý celkově.‘‘

FK Nové Sady B
Lojka Miroslav: ‚‚Museli jsme půlku sestavy vytvořit z dorostenců, protože A-tým hrál taky a taky jsem měl nějaké omluvenky od starších kluků, co jsou na dovolené. Začátek sezóny nám vyšel suprově, protože s Kralicemi máme nelichotivou bilanci. Minulou sezónu jsme oba dva zápasy prohráli, tak jsme jim to vrátili. Takže jsem spokojený, 8 gólů paráda.‘‘

M. Fatěna [-] - J. Cibulka [-] , R. Lejsek [-] , R. Schvarz [-] , J. Kubalík [-] (65. P. Růžička [-] ) , J. Hlačík [-] , K. Žáček [-] , J. Zbořil [-] (46. P. Lichnovský [-] ) , D. Hoffman [-] , D. Kobylík [-] , R. Petržela [-]

R. Holý [-] - T. Bittner [-] (68. F. Reiter [-] ) - M. Smrček [-] , T. Pírek [-] , M. Špička [-] , O. Zlámal [-] , J. Raška [-] , T. Pytlíček [-] , M. Zdeněk [-] (77. L. Fojtík [-] ) , M. Novotný [-] , L. Dokoupil [-]

ŽK: 88. R. Schvarz - 87. F. Reiter .
Hráči zápasu: J. Hlačík - O. Zlámal , T. Pytlíček , M. Novotný .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: HORÁK Jiří - LASOVSKÝ Petr, SEDLÁČEK Libor.