14.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

18. O. Seibert , 36. Š. Outlý , 60. A. Foukal , 62. Š. Outlý , 76. Š. Outlý (p.)
4

Jak se utkání odvíjelo?

Od úvodního hvizdu měli mnohem častěji míč na kopačkách hráči Dolan. Vytvořili si několik nadějných šancí. Nejaktivnějším útočníkem hostí byl Seibert. V 9. minutě pronikl po levém křídle do velkého vápna a brankář měl plné ruce práce, aby vyrazil míč na roh. Chvíli na to se po rohovém kopu v přeplněném malém vápně neprosadil Doseděl. Akci ze začátku utkání zopakoval v 18. minutě Seibert a tentokrát byl úspěšný, zamířil k tyči a hosté vedli 1:0. Vzápětí mohl přidat další gól kapitán hostí Foukal. Řítil se sám středem hřiště proti osamocenému gólmanovi. Míč mu na poslední chvíli čistě odebral Vaverka. V 36. minutě po přihrávce Foukala zamířil Outlý hlavou k tyči a hosté vedli 2:0. Domácí hráči toho za celý první poločas mnoho nepředvedli. Za zmínku by snad stála střela Mariánka, která skončila těsně nad břevnem a Slezákovo zakončení, které skončilo rohem.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě a na několik minut se jejich výkon zlepšil. Jenže, po hodině hry vstřelily Dolany během dvou minut dva góly a o osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto. Závěr zápasu přinesl ještě dvě události, které stojí za zmínku. V 76. minutě fauloval Němčík pronikajícího útočníka hostí a byl z toho pokutový kop, který s přehledem proměnil Outlý. V 82. minutě zbytečně fauloval hostující hráč Pírek a musel předčasně od sprch.

AUTOR: LUBOMÍR KAPRÁL