10.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Budišov po dvou zaváháních doma porazil Lichnov

9. J. Kuric (p.) , 44. P. Pizur , 57. T. Černoch , 76. T. Černoch - 69. P. Zahradník
15

Budišov po první půlce vedl o dvě branky. Ve druhém poločase dokázal ještě náskok o jedenu branku navýšit.

Budišov vedl o dvě branky

Budišov si ke svému sobotnímu zápasu pozval na své hřiště mužstvo z Lichnova. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Po devíti minutách zastavila hostující obrana ve vápně nedovoleně Černocha. Míč si na značku pokutového kopu postavil Kuric a zamířil přesně do levého rohu hostující brány – 1:0.  V následujícím průběhu hry pak Lichnov aktivnější, ale jeho aktivita končila před domácí šestnáctkou. Ve 39. minutě naipak na druhé straně po prudkém centru Chunga vychytal brankář Ondrusz Černocha. Podruhé se domácí brankově prosadili až na konci prvního poločasu, když dlouhý nakopnutý balon doběhl Chung, jehož pokus v dobré palebné pozici brankář Ondrusz stačil ještě vyrazit, ale na dorážku Pizura už byl ale krátký – 2:0.

Budišov náskok navýšil

Ve druhém poločase pak už na trávníku dominoval Budišov. V 50. minutě po nahrávce Aleše Leváka střílel těsně vedle levé tyčky Černoch. Za chvíli po kombinaci mezi Eduardem Levákem a Kuricem, vyrazil střelu Kurice brankář Ondrusz. V 57. minutě tvrdou střelu Kurice brankář ještě vytěsnil, ale přímo na kopačky Černocha, jenž měl lehkou práci – 3:0. Hosté snížili z přímého kopu Zahradníka, když jeho střelu zeď domácí poslal na druhou stranu, než reagoval brankář Matěj Němeček – 3:1. Poslední slovo měli domácí čtvrthodinu před koncem, když dalekonosná střela Černocha zaplula k levé tyči – 4:1. Za dvě minuty pak po rohu Aleše Leváka hlavičkoval do hostujícín tyče Huťa. Deset minut před koncem zápasu pak Lazar přestřelil domácí branku z hranice vápna.

Budišov jede příští kolo do Malých Hoštic. Lichnov bude hostit Zlatníky.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou
Tomáš Přikryl (vedoucí týmu): V prvním poločase jsme nehráli naši standardní hru. Kazili jsme nahrávky. Naštěstí jsme dali dvě branky. Ve druhém poločase jsme hru zlepšili, přidali jsme další góly a urvali jsme tři body.

TJ Sokol Lichnov
Martin Šlapák (trenér): V prvním poločase jsme po obdržené brance byli aktivnější, ale jen po šestnáctku. Ve druhé části nás už Budišov přehrál a dal další branky. V zápase se nám pak ještě navíc zranili další dva hráči.

M. Němeček [-] - A. Levák [-] (80. D. Anděl [-] ) , J. Kuric [-] (73. D. Huťa [-] ) , P. Pizur [-] , J. Dvořák [-] (47. E. Levák [-] ) , M. Kadlec [-] (47. P. Lenděl [-] ) , D. Chung [-] , T. Černoch [-] , J. Němeček [-] , M. Marek [-] , T. Skácel [-]

P. Ondrusz [-] - K. Podaný [-] , J. Fadrný [-] , J. Mašlík [-] , J. Slepička [-] - M. Lazar [-] , J. Dankovič [-] , O. Bartoníček [-] , A. Sojčák [-] (57. A. Komenda [-] ) - P. Zahradník [-] , M. Petula [-]

Hráči zápasu: T. Černoch , D. Chung .
Počet diváků: 96. Rozhodčí: BARČÍK Antonín - MINICH Marian, BUČEK Martin (N).