7.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2023-2024

--

Chotěboř vyhrála nad Novou Vsí

23

První poločas

Hned v 7. minutě po naší ztrátě na polovině se dostal k míči Novotný, který dál posunul na nabíhajícího Kováře, který krásným centrem ve vápně našel Ptáčka. Ten na podruhé míč uklízí za záda Gregora.0:1. Až v 11.minutě po centru Jakeše ohrozil nepřesně branku Fiedler. Ve 13. minutě měl nadějnou šanci Janda, ale střela neměla potřebnou razanci.21.minuta přinesla pro hosty nadějný přechod do otevřené obrany, ale proti byl brankář Gregor a pomezní rozhodčí. Ve 28. minutě nepřesně střílí z vápna Kovář. Ve 29.minutě hezky uvolnil Jakeš Chlada, který ani na dvakrát Fuksu nepřekonal. Ve 30.minutě předvedl hezkou individuální akci Voborník, když prošel pře tři hráče do vápna a na poslední chvíli hosté odvrátili jeho gólovou nahrávku na roh. 36. minuta přinesla již branku pro domácí, když Jakeš našel na útočné straně Dočekala, který si následně dobře vyvedl míč na střed a následným centrem našel za obranou rozeběhnutého Císaře, který sklepl míč na již volného Jandu, který se do prázdné branky nemýlil. 1:1. Ve 40.minutě se mohla pískat penalta,když se Jakeš hezky dral do zakončení. Ve 45.minutě dobře zapracoval na míči Voborník, který krásným centrem našel za obranou Chlada. Ten si ve vápně hezky uvolnil a nahrával Klementovi. První střelu ještě zblokoval obránce, ale následnou dorážkou se již Chotěboř mohla radovat 2:1.

Druhý poločas

Druhý poločas začal svižně a hned ve 47.mintě zahrával Jakeš standardku, po které se ocitl sám před brankářem Fiedler, bohužel branku minul. V 50. minutě se po ose Klement Janda dostal ke střele z vápna Jakeš, ale jeho střelu stihli obránci zblokovat na roh. Následný rohem Jakeš vyzval ke skórování Somerauera, který skvěle míč umístil, ale Fuksa reflexivním zákrokem na čáře míč vyrazil. V 60.minutě našel krásným balónem Somerauer Chlada, který bohužel v tváří tvář Fuksu nepřekonal. V 65.minutě zahrozili střelou z 30 metrů Sedlerem, když jeho střela šla těsně kolem Gregorovi tyče. 68. minuta přinesla radost pro domácí, když našel hezkým centrem Císař Somerauera, který se nádhernou hlavičkou trefil do horního koutu Fuksovi branky. V 72.minutě mohlo být ještě veseleji, když se Bouma ocitl sám před Fuksou, ale ten svůj tým skvěle podržel. Bouma měl ještě v 84.minutě další možnost po centru Voborníka, ale branka mu nebyla přána.

FC Chotěboř
Martin Jakeš, trenér: "Očekávali jsme těžké utkání, ale chtěli jsme každopádně napravit ztrátu z Okříšek. Začátek zápasu jsme se díky aktivitě soupeře nemohli dostat do patřičného tempa a inkasovali navíc branku. Asi od 15.minuty jsme již začínali přebírat aktivitu a do konce poločasu obrátit výsledek v náš prospěch. Do konce poločasu mohlo býti skóre vyšší, ale své šance jsme promarnili . Ve druhé půlce jsme chtěli své vedení pojistit, To se nám podařilo až v 68. minutě. Šancí jsme měli i ve druhé půli více na klidnější průběh zápasu. Musím vyzdvihnout u hostů kvalitní střed zálohy a dobré zahrávání standartních situací. Zápas jsme přesto zaslouženě dovedli do vítězného konce."