3.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2023-2024

67. M. Brabec , 75. O. Vícha - 36. M. Šimek (vl.)
22

Sapeláci po prvním poločase, ale přeci jen berou všechny body.

Sapeláci měli o malinko navrh a přeci jen prohrávali

Již v 5. minutě po dlouhém výkopu Ivana Rezničenka pelášil sám na brankáře hostí Franta Černohlávek. Bohužel volil špatné zakončení a brankář Mifka dokázal míč vyrazit. Ve 12. minutě sehrála skvělou kombinaci trojice Vácha-Sodomka- Průcha a na jejím konci Kuba Vácha nastřelil břevno kamenické svatyně. O dvě minuty později se protáhl do šestnáctky Tomáš Vařejka, sklepl míč pro Jirku Mužíka, jeho střelu pod břevno vytáhl gólman na rohový kop. Ve 26. minutě pěknou kombinaci zakončil Franta Černohlávek střelou pod břevno, gólman hostí se opět vyznamenal. O dvě minuty později poprvé zahrozili hosté, ale jejich střelu zablokoval Ondra Vícha. O dvě minuty později jsme namazali soupeři a Dvořák šel sám na Rezničenka, při kterém stálo štěstí, míč se odrazil od jeho pravé tyče.V 33. minutě po rohu Kuby Váchy hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Franta Černohlávek, bohužel jen do prostoru gólmana. V 35. minutě po dlouhém pasu na Petra Sodomku vyhlavičkoval gólman hostí na šestnáctce míč, z následné dorážky jsme minuli branku. V 36.minutě nás štěstí opustilo, Mára Šimek poslal malou domů svému brankáři, toho zradil terén a hosté vedli 0:1. Takto skončila první půle.

Sapeli Polná dokázala otočit zápas

Již ve 47. mohl vyrovnat Franta Černohlávek, ale jeho hlavička šla těsně vedle branky, centroval mu Jirka Mužík. O dvě minuty později mohlo být se Sapeláky hodně zle, ale Ivan Rezničenko svůj tým podržel skvělým zákrokem a odčinil tak svoje pochybení z první půle. V 57.minutě udělat náš trenér Ondra Košík, hned trojité střídání a zřejmě to rozhodlo utkání, neboť jsme byli ještě více aktivní a nadále jsme zvyšovali tlak na soupeřovu defenzivu. V 67.minutě po autu Filipa Dvořáčka sklepl míč Adam Průcha zpět Filipu Dvořáčkovi na jeho přesný centr si naběhl střídající Míla Brabec a srovnal na 1:1. V 32. minutě vyslal nádherný pas Pája Matějíček, Adam Průcha místo obejití gólmana volil lob a míč skončil těsně vedle Kamenické branky. Rozhodnutí tak přinesla 75. minuta , kdy si na rohový kop Filipa Bačkovského naskočil kapitán Sapeláků Ondra Vícha a hlavou  poslal naše hráče do vedení 2:1. Vedení mohl ještě zvýšit Míla Brabec a Petr Kozojed, prvnímu zablokoval střelu soupeřův obránce a druhého vychytal gólman Mifka. Utkání tak skončilo jednobrankovým vítězstvím Sapeláků.

V dnešním utkání jsme opět neproměnili mnoho šancí a navíc jsme si vstřelili vlastní gól. Zabrali jsme a dokázali utkání otočit a to se proti silnému soupeři velmi cení. Celý tým zaslouží poděkování za poctivý přístup a kvalitní výkon.Možná o maličko lépe než ostatním se dařilo Filipu Dvořáčkovi, Jirkovi Mužíkovi a Tomáši Vařejkovi.