13.kolo, Pardubický | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Hrochův Týnec si odváží z Rosic cenný bod

50. J. Růžička , 74. M. Bartoš - 28. S. Kovaliv , 40. M. Friček (p.)
5

Rosice nad Labem byly zatím letos doma stoprocentní, a tak se s bodovým úspěchem Hrochova Týnce moc nepočítalo. O to větším překvapením bylo dvoubrankové vedení hostů v prvním poločase. Rosice v druhé půlce přeci jenom zabraly a udržely si na podzim alespoň domácí neporazitelnost.

Hosté trestali chyby domácích

První půle patřila hostům z Hrochova Týnce, kteří využili několika chyb v obraně domácích. V 28. minutě stoper Rosic netrefil při odkopu dobře míč. Dotírající Stepan Kovaliv vyhrál následný souboj s vyběhnutým brankářem a uklidil balón do prázdné branky. Hosté přidali do poločasu ještě jednu branku. Po jednom z rychlých kontrů Hrochova Týnce domácí brankář fauloval ve vápně Martina Frička. Z nařízeného pokutového kopu se trefil sám faulovaný a ve 40. minutě zvýšil vedení hostů.

S těžkým terénem si poradily lépe Rosice

Do druhé půle vstoupily Rosice o poznání lépe. V 50. minutě zatáhli domácí hráči míč po pravé straně a následnou přihrávku uklidil ze středu velkého vápna Jan Růžička bezpečně k tyči. 1:2. Na těžkém mokrém terénu docházely Hrochovu Týnci rychle síly a domácí měli postupně více ze hry. Odměnou za jejich snažení bylo vyrovnání v 74. minutě z kopačky Marka Bartoše, které následovalo opět po úniku z pravé strany. Do konce zápasu už se obrat domácím dokonat nepodařilo, a tak si Hrochův Týnec odváží z Rosic cenný bod.

Hrochův Týnec
Roman Malý, trenér: Škoda, že jsme nadějně rozehrané utkání nedotáhli do vítězného konce. Remíza je ale asi vzhledem k průběhu utkání spravedlivá. Každý z týmů ovládl jeden poločas. Při našem postavení v tabulce se počítá každý bod.