1.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2023-2024

--

--

--

--

Dýšina se rozešla s Volduchy smírně, ve 3. minutě utrpěl velmi nepříjemné zranění domácí kapitán Soroka

22

Dýšina remizovala v 1. kole s Volduchy 1-1. Hned v úvodu zápasu byli diváci svědky nepříjemného zranění, po kterém musel být domácí kapitán Soroka odvezen do nemocnice. (přejeme brzké uzdravení) Skóre se měnilo až v druhém poločase. Domácí šli do vedení v 50. minutě po brance Muziky, ale hostujícímu týmu zařídil v 90. minutě bod Pernica.

FK Dýšina
Jaroslav Levý, hráč: Fotbal a natěšení ze startu nové sezóny pro nás v hlavě, bohužel, skončilo již ve 3. minutě. Přesně v ten okamžik jsme možná fotbalové navždy přišli o kapitána Honzu Soroku. Nevybíravým a nesmyslným zákrokem, nechci spekulovat zda úmyslným či neúmyslným, mu dost možná soupeř z Volduch ukončil aktivní kariéru! O dovolené, na kterou měl Honza večer s rodinou a přáteli odjet se nemá cenu bavit. Sanitka na hřišti, dvojitá zlomenina nohy a přetrhané vazy v kotníku. To, že tento zákrok nebyl potrestán nejen červenou, ale dokonce ani žlutou kartou je věc, o které se mi bude asi zdát ještě dlouho! Neuvěřitelná reakce rozhodčího, který mi "vysvětlil", že se jednalo o neúmyslný zákrok, dokonce hraný přes balón, který navíc nebyl veden vysokou intenzitou, tak to je věc, kterou nepochopím ani za sto let. Reakce hostujících hráčů? Nic se nestalo, neudělal to schválně, takových zákroků je spousta, což nám v dalších minutách i v reálu na hřišti předvedli, je vyloženě na pár facek! Abych zůstal spravedlivý, přiznám se, že i já svoji tvrdost jednou neuhlídal, ale zůstal jsem ještě hodně před hranicí zákroku, který poslal našeho kapitána do špitálu. Další kapitolou byla skupinka hostujících fandů (já osobně bych použil spíše výrok "bezmozků"), která se hrou svého týmu viditelné bavila a podobné vedení zápasu ze strany jejich hráčů, je podle nich naprosto normální. Poslední věc je, že ten kluk to opravdu možná neudělal schválně (i když ataky na Honzu jsou v našich zápasech nepříjemným pravidlem - jasně, vždy je nejlehčí odstavit nejlepšího hráče soupeře ze hry), ale že po zápase zdrhne jako podělané mimino, aniž by se zeptal, jak na tom Honza je, popř. si vyžádal kontakt, aby se mu omluvil, je něco co nepatří nejen na fotbalové trávníky, ale ani do slušné lidské společnosti. Snad se dnes ráno probudil a pokud to již mezitím neudělal, tak to v nejbližších hodinách napraví. K fotbalu snad jen to, že výsledek byl za těchto okolností nepodstatný a my se o tři body připravili svoji nedisciplinovaností a nezodpovědností v samém závěru utkání. Byli jsme 65. minut, i bez našeho srdce a motoru v záloze, lepším týmem a hosté byli v závěru odměněni za těch 25. minut, kdy si u uvědomili, že pokud chtějí získat nějaké body, musí začít hrát fotbal a ne provozovat na hřišti bojové sporty. Honzovi přejeme všichni brzký návrat na fotbalové trávníky!!!

TJ Volduchy
Emil Gvizd, trenér: Jako trenér Volduch bych se chtěl k této nešťastné situaci vyjádřit. Je nám líto, co se stalo.V tom souboji nebyl žádný úmysl zranit Honzu Soroku. Myslím si, že žádná karta nespraví to, že má někdo zlomenou nohu a přijde o rodinnou dovolenou. Ten hráč, který to způsobil si samozřejmě kontakt našel a Honzovi se omluvil. Teď bych se chtěl vyjádřit k panu Levému. Člověk, který pokřikuje na hráče a fanoušky, že si to s nimi vyřídí u kabin mi nepřijde jako člověk, který by se měl vyjadřovat do novin a psát, že my a naši fanoušci jsme bezmozci. Honzovi Sorokovi přejeme brzké uzdravení a brzký návrat na fotbalové trávníky. Vyjádření k zápasu: První půli jsme určitě tahali za kratší konec, domácí byli lepší, ale ani na jedné straně si nikdo nevytvořil gólovou příležitost až na 45. minutu, kdy zastavoval faulem na půlce pan Levý našeho rozběhnutého útočníka za cenu žluté karty. Ve druhé půli šli domácí do vedení po krásném centru na zadní tyč, kde zůstal volný hráč, Poté se Volduchy probraly a začaly hrát fotbal. Dvakrát jsme běželi sami na bránu, ale selhali jsme v koncovce. To samé se povedlo soupeři před koncem utkání, kdy nám do otevřené obrany vběhl hráč a zakončil to úplné stejně jako nás útočník. Nám se podařilo vyrovnat těsně před koncem po odraženém balónu na penaltu, kde propálil Pernica vše před sebou. A jako trenér bych byl rád, kdyby se vyjadřovali pouze trenéři, a nebo lidi kteří jsou emocionálně vyrovnaní. Děkuji.