11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

--

--

Souboj Hrádku se Svéradicemi vítěze nepřinesl, hostům zařídil v závěru bod Majer

53. J. Sekyra , 76. T. Linhart (p.) - 1. P. Majer , 87. P. Majer
16

Hrádek remizoval v 11. kole se Svéradicemi 2-2. Hosté se bleskurychle prosadili a hned v 1. minutě šli do vedení, když se trefil Majer. Domácí však dokázali po brankách Sekyry a Linharta výsledek otočit. Když už to vypadalo, že si Hrádek dojde pro výhru, tak Svéradice udeřily. Majer vstřelil v 87. minutě svou druhou branku a hostujícímu týmu zařídil bod.

Rychlý gól Svéradic, domácí neproměnili šance

Hosté chtěli dát zapomenout na domácí debakl z minulého kola, a proto do zápasu nastoupili s odlišným rozestavením. Hned v 1. minutě se hostující Majer prezentoval krásnou individuální akcí, při níž nejdříve obešel dva protihráče a poté kousek před vápnem přesně zacílil k tyči, 0-1. Fotbalisté Hrádku reagovali na inkasovaný gól zvyšující se aktivitou, ale když už si vypracovali nějakou šanci, tak vyhořeli v zakončení. Při jedné z domácích příležitostí zachránila hostující tým branková konstrukce. Domácí se i v dalších minutách hnali za vyrovnáním, ale v prvním poločase jim ve finální fázi chyběla větší přesnost. Ve 41. minutě se provinil nedovoleným zákrokem hostující Doležal a rozhodčí to ocenil žlutou kartou. Dalšího gólu už se diváci v prvních 45 minutách nedočkali, a tak se šlo do šaten za stavu 1-0 pro Svéradice.

Hrádek utkání otočil, ale v závěru o tři body přišel

Do druhého poločasu vstoupil Hrádek s jasným cílem vyrovnat, a to se mu krátce po přestávce i povedlo. V 53. minutě domácí zahrávali rohový kop, centrovaný balón propadl až k jednomu z hostujících obránců, ten míč netrefil ideálně, čehož okamžitě využil Sekyra a skóroval, 1-1. Hrádek byl v dalších minutách aktivnějším mužstvem a několikrát nepříjemně zahrozil, v jednom případě zachránila Svéradice opět branková konstrukce. V 76. minutě sehrál Hrádek rychlý protiútok, na jehož konci byl jeden z domácích hráčů faulován v pokutovém území a rozhodčí ihned pískl penaltu. Té se ujal zkušený Linhart a brankáři nedal šanci, 2-1. Když už to vypadalo, že si domácí tým připíše další tři body, tak hosté udeřili podruhé. V 87. minutě dostal balón za obranu Majer, následně se protlačil přes obránce a poté pěkným lobem přehodil brankáře. Hrádek remizoval v 11. kole se Svéradicemi 2-2.

TJ Svatobor Hrádek
Jiří Brabec, hráč: Zápas se mi hodnotí těžko. Svéradice si určitě zaslouží uznání a pochvalu s jakou bojovností do zápasu šly, ale my takové soupeře doma musíme porážet. Máme jednoznačně kvalitnější tým a na hřišti to podle mě bylo vidět, i když asi o něco méně, než by mělo. Přesto jsme si vypracovali několik šancí, trefili břevno, tyč nebo přestřelili prázdnou bránu z malého vápna. To se pak zápasy vyhrávají těžko, zvlášť když dostaneme branku prakticky ze všeho. Pro nás bohužel dva úplně ztracené body.

FK Svéradice
Petr Plass, trenér: Před utkáním jsme trochu změnili rozestavení, abychom se přizpůsobili hře Hrádku. Do zápasu jsme vstoupili výborně a hned v 1. minutě jsme skórovali. Poté byl aktivní soupeř a vypracoval si několik šancí, které ale neproměnil. Po přestávce jsme bohužel rychle inkasovali po standardní situaci. V dalších minutách měli více ze hry domácí, ale my jsme jejich pokusy dokázali ubránit. Přesto jsme jejich rychlý brejk v 76. minutě zastavili pouze za cenu faulu v pokutovém území a následně jsme dostali gól z penalty. Závěr utkání nám však vyšel na jedničku a po druhé brance Petra Majera jsme opět vyrovnali. Vzhledem k průběhu utkání má pro nás dnešní bod cenu zlata.

J. Fremund [-] - T. Linhart [-] , J. Skála [-] , Š. Fremund [-] , Š. Gajdečka [-] , A. Štěpán [-] (53. J. Kutil [-] ) , J. Sekyra [-] , M. Jiřina [-] (86. M. Pavlíček [-] ) , J. Brabec [-] , S. Ryba [-] , J. Lužný [-]

M. Soukup [-] - M. Doležal [-] , M. Klas [-] , R. Kába [-] , V. Beránek [-] (67. T. Lávička [-] ) , S. Makovec [-] , A. Vachuška [-] , F. Prokopius [-] , P. Majer [-] , V. Červený [-] , P. Mičkal [-]

ŽK: 72. M. Jiřina , 86. J. Sekyra , 86. T. Linhart - 41. M. Doležal , 77. M. Klas , 88. A. Vachuška .
Hráči zápasu: M. Jiřina - P. Majer .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: NESVADBA Karel - STREJCOVÁ Tereza, RADA Aleš.