9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Mochtín smetl Bolešiny sedmi góly, hattrickem se blýskl Bejvl!

18

Mochtín zvítězil v 9. kole nad Bolešinami vysoko 7-0. Domácí od prvních minut proměňovali šance a po 45 minutách šli do šaten s pohodlným vedením 4-0. Po přestávce Mochtín pokračoval ve výborném výkonu, který ho nakonec dovedl k vysokému vítězství. V zápase exceloval zejména střední záložník Jakub Bejvl, který vstřelil hattrick.

Domácí tým rozhodl už v prvním poločase

Mochtín vlétl do zápasu a na první gól diváci nečekali dlouho. Již ve třetí minutě Bolešiny chybovaly v rozehrávce, čehož okamžitě využil rychlík Žiak a přesnou střelou poslal domácí do vedení. Poté mohli hosté vyrovnat, ale velkou šanci na vyrovnání zlikvidoval fantastickým zákrokem domácí brankář Prokop. To byla vlastně vůbec jediná vyložená šance hostů v celém zápase. V 6. minutě se po centru ze strany dostal k balónu Pretzelmayer, nejdříve nezakončil ideálně, ale na druhý pokus dostal balón do branky pohotovou hlavičkou. Mochtín nepolevoval z aktivity a v dalších minutách dostal soupeře pod tlak. Ve 28. minutě si na centr z rohového kopu naskočil Žiak a přesnou hlavou upravil skóre už na 3-0. V úplném závěru prvního poločasu ještě zvýšil náskok domácího týmu Bejvl, který bokem procedil balón do branky.

Mochtín pokračoval v kanonádě, hattrick Jakuba Bejvla

Po přestávce už nebyl domácí tým tak aktivní, jako tomu bylo v první půli. Bolešiny si vypracovaly několik náznaků šancí, ale k vyložené příležitosti to nevedlo. Naopak domácí cca od 65. minuty opět zapnuli a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V 68. minutě využil dobrého postavení Bejvl a přesným zakončením zvýšil na 5-0. O dvě minuty později se navíc domácí záložník trefil znovu, a dokonal tak hattrick. Nutno dodat, že gólu na 6-0 předcházela velmi pohledná týmová kombinace Mochtína. Domácí si ve zbytku utkání hlídali pohodlný náskok a na konečných 7-0 uzavřel skóre v 90. minutě Kapusta, který skóroval rovněž po pěkné akci domácího týmu. Mochtín podal v 9. kole výborný týmový výkon a na domácím hřišti porazil Bolešiny 7-0.

TJ Sokol Mochtín
Jaroslav Cihlář, trenér: Konečný výsledek vypadá možná o trochu lépe, než naše předvedená hra, ale musím uznat, že dnes jsme byli hodně efektivní. Soupeř nám toho hodně dovolil a my jsme to po zásluze využili. Často máme problém s proměňováním šancí, ale dnes tomu tak nebylo. První poločas skončil výsledkem 4-0 a svým způsobem bylo už víceméně rozhodnuto. Kluci ve druhém poločase nepolevili, hráli zodpovědně a přidali ještě další tři branky, takže jim jen těžko lze něco vytýkat a za dnešní výkon bych je chtěl pochválit.

D. Prokop [-] - J. Šafránek [-] , J. Bejvl [-] , P. Staněk [-] (27. M. Kapusta [-] ) , Z. Smolík [-] (85. M. Biedermann [-] ) , J. Pretzelmayer [-] (85. J. Smolík [-] ) , D. Gajdušek [-] (75. D. Höfler [-] ) , S. Strejc [-] (75. R. Smolík [-] ) , J. Žiak [-] , J. Dolejš [-] , J. Lysek [-]

SK Bolešiny
A. Martínek [-] - D. Vraný [-] (71. J. Roháč [-] ) , D. Kolář [-] , R. Šindelář [-] , M. Ceplecha [-] (46. P. Zahálka [-] ) , K. Šilhavý [-] , V. Rehák [-] , T. Novák [-] , R. Farný [-] , P. Eremiáš [-] , Š. Bauer [-]

ŽK: 25. K. Šilhavý , 88. Š. Bauer .
Hráči zápasu: J. Dolejš , J. Žiak , J. Bejvl .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: DUDA Miroslav - KORTÁN Jan, LAJPOLD Denis.