9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Hrádek dal zapomenout na nepovedené výkony a doma nadělil Starému Plzenci šest branek!

18

Hrádek vyhrál v 9. kole nad Starým Plzencem 6-2. Domácí přerušili negativní sérii čtyř porážek v řadě a po zisku tří bodů poskočili na jedenáctou příčku, hosté se nachází na osmém místě.

Hrádek měl převahu, ale do šaten se šlo za nerozhodného stavu

Hned od úvodních minut domácí fotbalisté soupeře přehrávali a několikrát nepříjemně zahrozili. Starý Plzenec nastoupil s okleštěnou sestavou a na hřišti to bylo znát. Domácí byli důraznější, rychlejší a nebezpeční hlavně ze standardních situací. Ve 30. minutě se provinil faulem hostující V. Brejcha a rozhodčí jeho zákrok ocenil žlutou kartou. Ve 33. minutě měl Hrádek k dispozici rohový kop. Centrovaný balón si našel Jiřina a přesným zakončením otevřel skóre zápasu. Domácí mohli vzápětí svůj náskok ještě navýšit, ale přiležitosti ke vstřelení druhé branky nevyužili. Hostující tým vytěžil ke konci prvního poločasu z minima maximum. Ve 40. minutě se po ojedinělé akci dostal k balónu Menšík a umístěnou střelou srovnal na 1-1. Více branek už se diváci v prvních 45 minutách nedočkali, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Domácí využili standardní situace a soupeři nasázeli pět branek

Úvod druhého poločasu přinesl poměrně vyrovnanou hru. To se ale opět změnilo po rohovém kopu domácího týmu, z kterého se v 57. minutě pěkně trefil Brabec a poslal Hrádek znovu do vedení. Domácí byli po druhé brance při chuti a v 62. minutě to potvrdil dalším gólem Štěpán. V 68. minutě se navíc prosadil i navrátilec do sestavy Skála a Hrádek šel již do tříbrankového náskoku. Hráči Starého Plzence hodně chybovali a v několika případech to soupeři svým nedůrazem i dost usnadnili. V 71. minutě sehráli domácí pěknou akci, na jejímž konci vsítil branku S. Ryba a upravil skóre už na 5-1. V 74. minutě to neulehčil svému týmu hostující Menšík, který po druhé žluté kartě obdržel červenou a zápas pro něj skončil. Přesto hosté dokázali snížit, když v 84. minutě dostal balón do branky V. Brejcha. Poslední slovo ale měl Hrádek. V 88. minutě vstřelil druhou branku Skála a potvrdil výborný individuální výkon. Hrádek se po čtyřech porážkách za sebou vrátil na vítěznou vlnu a v 9. kole porazil Starý Plzenec 6-2.

SK Starý Plzenec
Tomáš Pata, hráč: Do Hrádku, ostatně jako pokaždé ven, jsme jeli v hodně improvizované sestavě. Začátek zápasu jsme nezvládli a propadali jsme ve všech směrech. Soupeř si vytvořil několik šancí, které nedokázal proměnit. A tak zase prišel gól po nezvládnutém rohu. S tím máme největší problém a standardky se nám prostě nedaří ubránit. Do půle jsme stačili po nahodilé akci vyrovnat. I vstup do druhé půle nebyl špatný, ale zase roh a začal brankostroj domácího týmu. Hrádek dnes zaslouženě vyhrál a mně nezbývá nic jiného, než mu pogratulovat!