11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Rapid si smlsnul na poslední Košutce

30

Rapid byl poslední tři kola bez bodu a s Košutkou měl ideální možnost naladit se opět na vítěznou vlnu. Však nováček soutěže dosud nevyhrál a s pouhými třemi body za remízy je na chvostu tabulky.

Domácí celek na nic nečekal a hned od úvodního hvizdu se do hostující Košutky pořádně zakousl. Územní převaha mohla být vyjádřena gólem hned v úvodní desetiminutovce, ale jednu střelu zlikvidoval pohotovým zákrokem Frýdl a druhá skončila na spojnici košutecké branky. Skóre se tak měnilo až v minutě 16. , když ne příliš ideálně zahraný přímý volný kop se díky šťastné teči dostal k Řehořovi, který zakončil přesně - 1:0. Rapid se dál tlačil do zakončení a hnal se za vstřelením druhého gólu. Na hostech byla patrná deka po špatném vstupu do sezony a kazili velké množství zdánlivě jednoduchých přihrávek.

Ve 35. minutě měla Košutka největší šanci prvního poločasu, když se po standardce odrazil balon k Machtovi, který však z úhlu neprostřelil golmana Lišku. V závěru pak přišli ještě dva tvrdé rapidské direkty. Napřed Křen zužitkoval výborně sehraný brejk po pravé straně a zvyšil na 2:0, aby ho o pár minut napodobil druhým gólem Řehoř, který využil ukázkovou minelu Hemzáčka, který mu na gól doslova namazal. Do kabin se šlo tak za stavu 3:0.

V druhé půli měla svojí největší šanci Košutka, když hned ve 46. minutě krásně kombinoval Kalaš s Nguyenem, což vedlo ke střele střídajícího Lemona do břevna.

Ve 40. minutě pak přidal další gól s velkou chutí hrající Řehoř a dal tak pravděpodobně definitivní razítko na tři body pro domácí - 4:0. Svojí nejhezčí akci a gól si však nechal až na 60. minutu, kdy po zkažené nahrávce Lišky převzal balon, ze třech obránců udělal slalomové kužely a prostřelil i Frýdla -5:0. Rapid dál praktikoval agresivní presink, což dělalo hostům velké problémy. V 70. minutě mohl kosmeticky upravit skóre Tomáš Pekník, který postupoval ze strany sám na Lišku, ale nezamířil přesně mezi tři tyče.

Poslední dva hřebíky do košutecké rakve zatloukli Křen s Kořenkem v minutě 72. a 76. a upravili skóre na konečných 7:0. Zbytek zápasu už se jen dohrával. Všechny tři body zůstaly po jednoznačném průběhu v areálu na Lopatárně.

SK Rapid Plzeň
Pavel Šimsa, trenér: Po třech zápasech bez bodu jsme tentokrát bodovali naplno a i vzhledem ke konečnému výsledku můžu říci, že zaslouženě. Košutka nekladla příliš velký odpor a mimo asi dvou šancí si toho mnoho nevytvořila a tak jsme zápasem propluli celkem v poklidu ke konečnému výsledku 7:0, když jsme ještě pár šancí spálili. Jsme rádi, že jsme se udrželi v popředí tabulky a už se chystáme a těšíme na našeho oblíbeného soupeře z Chotíkova, se kterým budeme chtít udělat rovněž 3 body, jak velí domácí prostředí.

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas, kapitán: Pro nás to byl hororový zápas jak z pera Stephena Kinga. Několikrát jsem v této sezóně říkal, že jsme odehráli vyrovnaný zápas se smolným koncem. Tentokrát to však neplatilo, domácí nás jednoznačně předčili ve všech aspektech hry a většinu zápasu tam byl rozdíl několika tříd. Musím jim sportovně vyseknout poklonu. Kdybych to sledoval shora odněkud z obláčku, tak bych řekl, že jedenáct košuteckých Minotaurů bylo polapeno v rapidském labyrintu. Samozřejmě po takovém debaklu jsem cítil povinnost se za to jít patřičně potrestat a vybíral ze tří forem trestu: 1. zkouknout večer všechny dosud vydané díly Elišky a Damiána. 2. popálit si palce u nohou žehličkou na vlasy. 3. jít do Limitu a přiotrávit se včelkama, dráčkama nebo ideálně kombinací obojího. Můžete si tipnout co jsem nakonec zvolil. V sobotu nás čeká zápas pravdy se Stříbrem. Jedna z posledních možností jak otočit kormidlem té beznaděje. Musíme začít každý u sebe a nehledat chyby jenom u druhých, což je v poslední době oblíbená disciplína. Na další zápas se moc těším a věřím, že ukážeme, že do této soutěže patříme. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás nadále podporují a po zápase nám i zatleskají.

J. Liška [-] - J. Ledvina [-] , P. Jílek [-] , D. Kořenek [-] (53. D. Pešek [-] ) , T. Ježek [-] , M. Fikrle [-] , T. Křen [-] , J. Kadlec [-] , M. Bezukh [-] (62. M. Kořenek [-] ) , T. Václavík [-] , T. Řehoř [-] (62. M. Votava [-] )

D. Frýdl [-] - J. Hemzáček [-] , P. Kalaš [-] (67. J. Lhoták [-] ) , M. Primas [-] , P. Macht [-] (46. X. Nguyen [-] ) , T. Pečenka [-] , K. Liška [-] (72. P. Sobotka [-] ) , V. Kučera [-] , T. Pekník [-] (72. D. Král [-] ) , J. Pekník [-] , J. Kalaš [-] (46. O. Lemon [-] )

ŽK: 88. J. Pekník .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: FILLINGER Miloš - KRŮS František, ŠLAJS Jakub.