24.kolo, Zlínský | Uherské Hradiště | Okresní přebor , 2022-2023

--

Babice přelstily poslední Havřice a dokázaly napravit první půlku zápasu

64. A. Horsák , 75. A. Horsák (p.) , 77. A. Horsák , 86. A. Horsák - 45. T. Janíček
4

Havřice sice dokázaly vyhrát první půli na hřišti Babic, ale bohužel pro ně to na body nestačilo

Babice zahodily penaltu

Ihned na začátku zápasu se domácí probily až do šstnáctky soupeře, kde byl sražen Válek a Babicím tak byla přisouzena penalta. Potvrdilo se však nepsané pravidlo, že sám faulovaný nemá zahrávat pokutový kop. Hostující brankář jej vychytal a odstartoval tak festival zahozených šancí ze strany domácích. Hosté tak drželi Babice na uzdě a sami na konci poločasu udeřili. Po chybě domácích v 45. minutě se míče ujal Janíček a střelou ze střední vzdálenosti zajistil Havřicím vedení. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro hostující mužstvo.

Horsákovi hattrick nestačil. Připsal si rovnou 4 branky

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem, otočit utkání. O to více se samozřejmě tlačili do zakončení. Bohužel pro ně, stejně jako v první půli zahazovali jednu šanci za druhou. Až v 64. minutě se dokázal prosadit střelo k tyči Horsák a otevřel si tak gólový účet. Další dvě branky přidal v 75. 77. a 86 minutě. Na svoje konto si tak připsal rovnou čtyři zářezy. Ve druhém poločase hosté postupně fyzicky odpadli a domácí si tak vývoj utkání pohlídali.