16.kolo, Zlínský | Uherské Hradiště | Okresní přebor , 2022-2023

Nepřízeň počasí ovlivňovala derby v Huštěnovicích

2

V Huštenovicích jsme byli svědky kvalitního dmfotbalu, který však ovlivňoval silný vítr

V prvním poločase jsme branku neviděli

Derby ovlivnil velmi silný vítr. Hosté z Babic měli i díky němu celý první poločas až drtivou převahu a domácím téměř nepůjčovali míč. Bohužel pro ně z této převahy nedokázali vytěžit více než nastřelenou brankovou konstrukci a když přitom selhali už při těch nejvýraznějších šancích, skončil první poločas bez branek.

Druhý poločas opět ve znamení silného větru

Ve druhém poločase se opět díky povětrnostním podmínkám začaly do šancí dostávat domácí Huštěnovice, které zužitkovaly hned svou první brankovou příležitost, kdy hostům propadl míč za obranu, kdy nezbylo než situaci řešit faulem. Z následné standardní situace už pro domácího Trňáka nebyl problém dopravit míč do sítě. 1:0 pro domácí. Hosté se z nepříjemného okamžiku oklepali a nadále i proti silnému větru,  pokračovali v kombinační hře. Ovšem došlo na staré dobré nedáš dostaneš. Po pěkné kombinaci se Babice řítily do šance, bohužel pro ně neuspěli a z následného protiútoku se krásně uvolnil domácí Trnka, který nedal hezkou střelou hostujícímu brankáři šanci. Od této chvíle vrhli hosté vrhli hosté veškeré své síly do útoku a kýžené snížení přišlo až v 80. Minutě,  což však bylo bohužel pro ně pozdě. Derby tak ovládly domácí Huštěnovice a připsaly si 3 body do tabulky

Je třeba říci, že nevyhrál lepší, ale důraznější tým. Vzhledem k tomu, že se jednalo o derby, které se v minulosti mnohdy dosti vyostřilo, tak nyní se vše nešlo v duchu Fair play.