23.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

FOTO | Klatovy zvítězily nad Bolešinami, rozhodl první poločas

15. J. Fiala , 18. O. Mareš
11

Klatovy potvrdily roli mírného favorita a Bolešiny porazily 2-0. Domácí rozhodli utkání už v prvním poločase, kdy se krátce po sobě trefili Fiala a Mareš. Hosté měli několik vyložených šancí na zdramatizování zápasu, ale ani jednu z nich neproměnili

Během tří minut dva góly

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně, hosté měli na paměti umístění v tabulce a od začátku zápasu hráli ve vysokém tempu. I přesto skórovali první domácí, v 15. minutě se z hranice vápna prosadil krásnou střelou k tyči Fiala a poslal tak Klatovy do vedení. Ani ne za tři minuty slavili domácí znovu, Mareš využil dobrého postavení a přesnou střelou zvýšil už na 2-0. Bolešiny rozhodně za soupeřem nezaostávaly a v dalších minutách si vytvořily několik vyložených šancí, gól ale stále nepřicházel. Produktivní Klatovy šly do šaten za dvougólového vedení.

Diváci se už dalšího gólu nedočkali

Oba trenéři udělali po přestávce několik změn. Na domácí straně skončil v zápase Jakub Potužník a nahradil ho Jan Potužník. Na hostující straně naskočili do zápasu hned tři náhradníci. Bolešiny se nadále hnaly za vyrovnáním, to ovšem nepřicházelo, hostům buď chybělo trochu štěstí nebo Klatovy podržel výborný brankář. Domácí zápas spíše dohrávali a nikam se zbytečně nehrnuli. Klatovy zvítězily ve 23. kole nad Bolešinami 2-0 a v současné chvíli se nachází na osmém místě, hosté jsou dvanáctí. V dalším kole se Klatovy představí v Horažďovicích, zatímco Bolešiny čeká domácí zápas proti Blovicím.

SK Bolešiny
Jiří Šmolc, trenér: Soupeř nám udělil lekci z produktivity, jelikož z prvních dvou šancí vstřelil dvě branky. My jsme hráli dobře, bojovali a dokázali jsme si vytvořit dostatek vyložených šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. To nás samozřejmě mrzí, protože jsme dnes měli na daleko lepší výsledek. Nicméně fotbal se hraje na góly a ty jsme nevstřelili.