3.kolo, Středočeský | Příbram | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Derby rozhodl druhý poločas

0

Další derby viděli diváci v Dolních Hbitech. Místí tým přivítal Zduchovice, které pomalu, ale jistě dokazují, že jsou opravdu silným týmem. Zápas nám přinesl čtyři branky v průběhu druhého poločasu a poměrně kvalitní fotbal. Hráč Drahlína a expert tohoto kola tipoval neprohru domácích a při pohledu na výsledek tak musel být zklamán. Radost naopak panuje ve Zduchovicích, kde aktuálně vládne skvělá pohoda.

Zduchovice neproměňují své šance

Zápas s přízviskem derby se odehrál v Dolních Hbitech. Tyto zápasy bývají většinou plné bojovnosti a nasazení. Ten dnešní nebyl výjimka. Aktivnějším týmem však byli od začátku hosté. Dostávali se do spousty šancí, ale zakončení poměrně vázlo. Domácí Hbity svých šancí moc neměly. Za zmínku v prvním poločase tak stojí zranění Martina Černého, kterého nahradil Milan Štros. Kdyby první poločas skončil jasným vedením Zduchovic tak by se nedalo ničemu divit.

Václav "Mário" Petrásek rozhodl celý zápas

Střídání Milana Štrose, které se odehrálo těsně před přestávkou, bylo klíčové pět minut po začátku druhého poločasu. Dokázal se uvolnit naběhnout na centrovaný míč z levé strany a hlavou umístil přesně k levé tyči soupeřovy branky. Brankář v tomto okamžiku byl pouze za diváka a ne naposledy v tomto zápase. O dalších osm minut později vybojoval David Černý míč pro Václava Petráska, který je svými spoluhráči přezdívaný Mário, došel s ním až k brance. V tomto okamžiku byl brankář naprosto bez šance podruhé, protože na tvrdou ránu.  nemohl stačit. Branka domácích přišla v 74. minutě. Chyba obrany Zduchovic a Petr Skuhrovec svou šanci také neměl těžkou 1:2. Branka domácí nakopla do mírného tlaku, ale ten trval pouhé tři minuty. Václav Petrásek si vzal na starost samostatnou akci a z poloviny hřiště utekl obráncům, nasadil brankáři „housličky“ a upravil skóre na 1:3 z pohledu domácích. Tlak v posledních deseti minutách ustál brankář Pavel Švagr, který předvedl svůj tradičně zodpovědný výkon. Tyto tři body dávají tušit, že Zduchovice to s útokem na nejvyšší příčky myslí naprosto vážně.

TJ Zduchovice
Milan Spindler (Zduchovice - Předseda klubu): V dnešním zápase bych chtěl vyzdvihnout za předvedený výkon všechny hráče, a poděkovat hráčům B - týmu za doplnění, bez kterých bychom tento zápas takto nezvládli. Zejména výkon střídajícího Milana Štrose byl nadprůměrný.

TJ Sokol Dolní Hbity
V. Johánek [-] - V. Vostárek [-] , D. Horký [-] , V. Kosek [-] (63. J. Jarolímek [-] ) , M. Neumann [-] , P. Roček [-] , T. Vostárek [-] , V. Humňal [-] , P. Dědina [-] , J. Velík [-] (39. P. Skuhrovec [-] ) , S. Hochman [-] (63. J. Dědina [-] )

P. Švagr [-] - M. Černý [-] (42. M. Štros [-] ) , R. Řehoř [-] , D. Černý [-] , M. Jirsa [-] - D. Řehoř [-] , V. Petrásek [-] , L. Kofroň [-] , J. Kadlec [-] - L. Kadlec [-] (69. M. Špindler [-] ) , A. Hochman [-] (90. M. Králíček [-] ) -

ŽK: 54. P. Roček , 65. T. Vostárek , 72. J. Dědina - 87. R. Řehoř .
Místo: TJ Sokol Dolní Hbity. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Schořovský Jan - SKUHROVEC Jindřich (N), KRÁLÍČEK František (N).