26.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2022-2023

--

Body se rozdělily a záchrana potkala Skalici, ve Svitávce očekávají baráž

62. J. Havlíček (p.) - 46. P. Valoušek
2

Výchozí pozice před utkáním ve Skalici byla pro oba kluby jasná. V případě vítězství jednoho či druhého týmu jistá záchrana. V případě remízy, či prohry domácích jistá baráž.

Domácí v první půli lepší

První půle se domácím herně podařila. Celý zápas se snažili hrát kombinačně, po zemi. Veděli, že soupeř disponuje především silou ze vzduchu a tak minimalizace standartek domácích byla jasným cílem. Vypracovali si také šance, první poločas, ale skončil bez branek.

Avšak hned v úvodu druhé půlky se domácím podařila kombinace po levé straně na jejímž konci střílel přesně o tyčku Petr Valoušek a ujali se vedení 0:1. Skalice si uvědomovala tíhu okamžiku a tak se snažila zvýšit obrátky. Tíha výsledku byla na domácích cítit, ale jejich snažení vyústilo kolem 62. minuty podražením hostujícího brankáře Klimeše nohou pronikajícího utočníka Žouželky. Penalta! Honza Havlíček zachoval chladnou hlavu a jistě proměnil, bylo vyrovnáno na 1:1. Zbývalo 30 minut do konce. Čas na odpověď zde byl. Přes velkou snahu i závary a šance, ale zůstalo skóre zápasu neměnné. Remíza 1:1 a jasný scénář. Svitávka končí na předposledním místě tabulky se ziskem 26 bodů. Oproti podzimu obrovský posun. Podzim 14 zápasů - 8 bodů. Jaro 12 zápasů - 18 bodů. Skalice se tak zachránila v a bude hrát okresní přebor i následující sezónu. To není vyloučeno ani pro hráče Svitávky, ti se utkají ve dvouzápasové baráži s Lipůvkou,

Svitávka
Martin Pavel - trenér: Po podzimu bychom tento stav asi brali, dnes i vzhledem k velkému zlepšení trochu zklamaní. Jdeme do baráže se třetím týmem III. třídy Lipůvkou. Zápas se Skalicí celý tým odmakal na maximum a vložil do něj velké úsilí. Byly pasáže kdy jsme měli víc ze hry a domácí tlačili. Podařilo se nám, ale vstřelit jen jeden gól, což stačilo jen na remízu. V následujícím týdnu nás tak čeká dvojutkání s Lipůvkou, která bude plná odhodlání postoupit. I když už velká část hráčů řeší zranění a různé bolístky z náročné sezóny, věříme, že celý rok v okresním přeboru nás na tento duel dobře připravil a hráči, kteří do baráže nastoupí předvedou výkon na hranici možností.