22.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2022-2023

Svitávka doma rozstřílela Drnovice

2

Moravan Svitávka doma přivítala Drnovice a skvělým výkonem si došla pro 3 body. Rohutskyi nastartoval Moravan k cestě za záchranou.

Úvod patřil domácím

Zápas domácí Svitávky proti Drnovicím rozhodl skvělý nástup domácího týmu do zápasu. Během 20 minut se jim podařilo 3x skórovat a tím dali ráz celému utkání. Na konci pohledných akcí zakončovali 2x Ihor Rohutskyi a jednou Tomáš Novák. Hostům se podařilo následně snížit z penalty na 3:1 zásluhou Janečka. Do poločasu se Moravanu podařilo vstřelit ještě čtvrtý gól. Tomáš Novák kličkou alá Messi poslal v rohu hřiště drnovického obránce "na párek" a přesným centrem vybídl ke skórování Filipa Chloupka

Moravan si náskok pohlídal a přidal další branky

Ve druhé půli domácí hru už více méně kontrolovali. V závěru konečné razítko na svém gala představení přidal Ihor Rohutskyi třetím gólem. V oficiálním zápisu má však přiznány jen dva. První gól byl připsán Tarasovi Chorukovi, který si za svůj výkon také gól jistě zaslouží. Šestou trefu přidal Tomáš Dyčka, dlouhým nákopem který si hostující brankář srazil mezi nohami do sítě. Závěrečnou kaňkou na zápase bylo vyloučení hostujícího Opletala, který zřejmě neunesl vývoj zápasu a nešetrně zajel do nohy 3-gólového střelce. Červenou, však udělil rozhodčí naprosto po právu. Moravan se tak odlepil od poslední příčky, ale cesta za záchranou bude ještě dlouhá.

Svitávka
Martin Pavel: Po střeleckém probuzení si připisujeme nejvyšší vítězství v sezóně a s ním i zaslouženou a velice důležitou výhru. I tak to jsou však v tabulce jen 3 body a další důležité zápasy na cestě za záchranou před námi.