17.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Slavie si odvezla z Jistebnice sedmigólovou nadílku

10. M. Sokolt (p.) , 18. P. Turnovec , 34. Z. Šváb , 52. V. Podzimek , 80. J. Stoszek , 83. M. Muž , 85. J. Stoszek - 32. L. Janák
20

Předposlední Slavie přijela do Jistebnice pohybující se v horních patrech tabulky. Favorit byl tedy jasný a také nakonec potvrdil papírové předpoklady a hostům na cestu do Budějovic nadělil 7 golů. Byli to však Slávisté, kteří mohli otevřít skóre zápasu, když postupovali po odraženém balónu z poloviny hřiště sami na bránu, avšak domácí gólman se vyznamenal a samostatný nájezd bravurně zneškodnil.

Mužstvo Slavie v Jistebnici podlehlo 1:7 (1:3). V útulném areálu se solidním hřištěm s přihlédnutím k době nastoupili hosté s řadou absencí, nicméně zápas rozhodli dvě hlavní události. Chvíli na to následovalo nepochopitelné rozhodnutí sudího, který na rozdíl od všech přítomných hráčů a diváků našel ve skrumáži penaltu po nastřelení ruky, nutno dodat, že penaltu písknul až poté, co domácí z 5 metrů dorážkou trefili hostujícího gólmana. V 10. minutě domácí otevřeli skóre a pak už zkušený tým zápas nepustil. V 17. minutě se skóre měnilo podruhé, když po akci ze strany předložil hráč domácích před prázdnou branku přihrávku jako na zlatém podnose. Za hosty se pár minut na to trefil Janák a snažil se zkorigovat skóre. Nicméně domácí znovu zanedlouho udeřili. Opět akce po straně a centr před poloodkrytou bránu. Poločas se tak dohrál za stavu 3:1. Ve druhé půli se hosté na zdramatizování zápasu nezmohli a branky přidávali už jen domácí. Nejprve hlavou z trestného kopu. Poté dvakrát po brejku a nahrávce před poloodkrytou bránu a ještě jeden gól přidali po střele zpoza vápna. Po závěrečném hvizdu tedy svítilo na tabuli skóre 7:1. V dalším kole dorazí na hřiště Slavie mužstvo z Mladé Vožice, které má pouze o dva body více a Jistebnice dorazí taktéž do Budějovic, tentokrát k utkání se Čtyřmi Dvory.

SK Slavia České Budějovice
Matěj Bohůnek (kapitán mužstva): Pro pana rozhodčího Píska, který si pravděpodobně nečte pravidla posílám citaci: "Pravidla fotbalu platná od 1.7.2022 - výklad k pravidlu 12, část 1 - 12.15 Za hru rukou rozhodčí nebude považovat např. tyto situace: - po vědomém hraní míče jinou částí těla se míč dotkne vlastní ruky hráče (hraje vůči sobě)."