15.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Meteor oplatil Bernarticím porážku

17

V prvním jarním kole přivítal táborský Meteor na domácím trávníku neoblíbeného soupeře z Bernartic. Proti tomuto soupeři se Táboru dlouhodobě nedaří, když v předchozích čtyřech zápasech nedokázal vstřelit branku. Vzpomínka na poslední vítězství Meteoru s Bernarticemi se datuje až do 2. 9. 2018, kdy Bernartice prohrály kvůli gólu z 90. minuty. Tuto výhru Meteoru pamatuje jen hrstka nynějšího kádru (Pípal Jakub, Štumfol Patrik a Kollárik Vojtěch). Tentokrát však hvězdy přály domácím a Meteor po výborném výkonu přejel Bernartice 4:0.

Meteor se dostal do vedení několik minut před koncem poločasu

První šance zápasu byla k vidění už v 10. minutě, ale Sedláček svoji dělovku nasměroval pouze na tyč. O pár minut později se po nedorozumění v hostující obraně dostal ke střele Dařena, ale jeho pokus Fučík reflexivně vytáhl na roh. Ve 20. minutě se po rohovém kopu Kollárika prosadil Lachout, ale branka nebyla uznána, kvůli předchozímu faulu na brankáře. O chvíli později měli dobrou možnost ke skórování také hosté, ale Rakovan dobře nenačasoval náběh a Novákův centr spíše jen posunul do rukavic Šedivého. Hned vzápětí měl Meteor další obrovskou šanci, jenomže střelu Janošíka zblokoval obránce a míč poskakující na brankové čáře hosté na poslední chvíli odkopli. Tlak Meteoru neutichal, Kollárik pěkným centrem vybídl ke skórování Dařenu, kterého však opět vychytal Fučík. Ve 36. minutě Hera pěkně našel Sedláčka, ale Fučík jeho pokus na přední tyč vyrazil na další roh. A po něm už se v Čekanicích slavilo, protože se ranou, která byla ještě sražená obráncem, prosadil Lachout - 1:0. Zanedlouho přišel další roh Meteoru a po něm dobře zakončoval Kollárik, jenomže jeho střelu vyrazil z brankové čáry obránce společně s brankářem na další roh. Velek posadil krásný balón na hlavu Fialovi, ale ten přestřelil. Po velkých příležitostech Meteoru v prvním poločase, ze kterých padl jen jeden gól, mohl nakonec poločas skončit remízou, když si propadnutý míč za obranu našel Rakovan, ale branku minul. První půle tak skončila hubeným vedením Meteoru 1:0.

Domácí třemi góly stvrdili cenné vítězství

V 53. Hera rychle vhodil aut na Fialu, který z prvního doteku parádně otočil hru na Sedláčka, ale jeho obstřel na zadní tyč, jen těsně minul branku. Po hodině hry Meteor slavil podruhé, když Pípal s Lachoutem dobře odebrali míč soupeři na půlce hřiště, Štumfol hned poslal do náběhu Sedláčka, který si mohl vybrat hned tři nebráněné hráče. Nakonec jeho pas doputoval k Janošíkovi, který píchl balón okolo gólmana - 2:0. O chvíli později hosté vyslali nebezpečný centr, který nakonec Šedivý musel vyrážet. 70. minuta mohla přinést zvýšení stavu, ale Nerudovu přihrávku těsně před Dařenou, který by uklízel z malého vápna do prázdné brány, vypíchl obránce na roh. Po rohu se zcela osamocen na zadní tyči dostal k hlavičce Pípal, ale ve velké šanci netrefil bránu. To však domácí mrzet nemuselo, protože v 82. minutě se Fiala z pozice stopera objevil až na hrotu útoku, vystihl kličku brankáře a Dařena už měl lehký úkol, který splnil - 3:0. V závěru zápasu se ještě po přihrávce Sedláčka prosadil pěknou střelou po zemi Velek, který tak upravil stav na konečných 4:0. Meteor tak zaslouženě bral všechny tři body a Bernartice stáhl na jediný bod. Příští kolo se Tábor představí v Dačicích, které mají o 3 body víc a Bernartice přivítají na svém hřišti Lokomotivu ČB.    Vojta Kollárik