30.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

2. S. Gabriel , 55. L. Kunc (p.) , 62. M. Pohořálek , 66. O. Vrkoč , 84. M. Bálek - 6. F. Dejčmar , 18. J. Obdržal (vl.)
6

Aby mohla Velká Dobrá ještě pomýšlet na záchranu, musela dnes bodovat proti jasnému favoritovi, kterým byl Milín. Velkodoberští fotbalisté to měli o to těžší, jelikož jim chybělo několik hráčů a někteří dokonce nastoupili s nemocí či lehkým zraněním. I přesto to po úvodních pětačtyřiceti minutách vypadalo na možné překvapení kola, zkušený Milín ale ve druhé půli skóre otočil a zvítězil.

Rychlé vedení domácích a obrat hostů

Hosté nezachytili začátek utkání a po chybě v obraně poslal domácí do vedení Stanislav Gabriel.

To bylo ale víceméně vše, co milínští v prvním poločase předvedli.

V následujících minutách se dařilo spíše hostům, kteří v 6. minutě vyrovnali. Několik hráčů domácích, včetně brankáře Kubíka, si obešel Filip Dejčmar a střelou do prázdné branky srovnal stav utkání na 1:1.

Ve 12. minutě ale přišla komplikace pro velkodoberskou družinu, jelikož musel kvůli zranění střídat obránce Andruchovič.

Hostující fotbalisty to však nepoložilo a v 18. minutě se radovali z vedení. Po výkopu hostujícího brankáře chtěl hrát domů Josef Obdržal. Domácí kapitán si ale nevšiml, že gólman Kubík byl vylezlý, a balón tak doputoval až do sítě.

Fotbalisté Velké Dobré dokázali ve zbytku poločasu ubránit veškeré útoky domácích, a do kabin tak šli s jednogólovým náskokem.

Čtyři branky Milína

I přesto, že hosté vedli, začali pociťovat velikou únavu, ozývala se zranění a pro Velkou Dobrou byl tak úkol neinkasovat takřka nereálný.

To potvrdil v 55. minutě domácí Luboš Kunc, který po faulu ve vápně proměnil nařízenou penaltu, a vyrovnal tak na 2:2.

Poté už se hosté vezli a každé jejich zaváhání v obraně trestali domácí přesnými zásahy.

V 62. minutě se Milín podruhé v zápase dostal do vedení. Na 3:2 se trefil Michal Pohořálek.

Netrvalo to ani pět minut a bylo to 4:2. Mezi úspěšné střelce utkání se zapsal také střídající Ondra Vrkoč.

Konečný výsledek utkání stanovil v 84. minutě na 5:2 pro Milín další střídající hráč, kterým byl Matěj Bálek.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme si představovali, a to když se nám hned v první minutě utkání podařilo vsítit branku. To nám ale spíš ublížilo, protože to bohužel bylo vše, co lze na prvním poločase hodnotit kladně. Svým lehkovážným přístupem jsme umožnili Velké Dobré výsledek do poločasu otočit. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, důraz v osobních soubojích a výsledek jsme otočili. Ve druhé půli už snesl náš výkon nějaké měřítko.

FC Čechie Velká Dobrá
Marek Abrham: Bohužel, nepodařilo se nám uloupit alespoň bod, který jsme chtěli. Buďme ale střízliví a rozumní, víme, jak jsme na tom tento zápas byli zdravotně. Je to problém, odehrát utkání s takovýmto soupeřem se čtyřmi hráči, kteří jsou pod prášky. Ještě k tomu, když se nám ve 12. minutě zranil bek.

A. Kubík [-] (29. O. Vrkoč [-] ) - J. Kvída [-] , J. Obdržal [-] , O. Mazuch [-] - K. Soldát [-] , A. Maršík [-] (52. M. Zákoucký [-] ) , M. Pohořálek [-] , L. Kunc [-] , M. Obdržal [-] (75. M. Bálek [-] ) - J. Bican [-] (29. J. Poplštein [-] ) , S. Gabriel [-]

M. Kindl [-] - P. Ondrášek [-] , M. Linhart [-] , R. Stříška [-] , M. Kreisinger [-] , F. Dejčmar [-] (70. M. Jungr [-] ) , J. Mertlík [-] , R. Volman [-] , K. Přibyl [-] , M. Zelenka [-] , T. Andruchovič [-] (16. Š. Menšík [-] )

ŽK: 22. M. Zelenka , 66. R. Stříška , 83. M. Linhart , 88. R. Volman .
Počet diváků: 133. Rozhodčí: BUDIL Daniel - BRÝL František, PÍSAŘÍK Michal.