2.kolo, Středočeský | Mladá Boleslav | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Doubrava zaslouženě porazila rezervu Kosmonos

0

Při sobotním dopoledni zavítali hráči Doubravy do Kosmonos, kde se utkali s místním "B" týmem. Očekával sem vyrovnaný souboj dvou celků, u kterých se očekává umístění v přední části tabulky. Výsledek tomu ovšem neodpovídal a Doubrava si odvezla všechny body za vítězství 4:0.

Chyby domácích Doubrava potrestala

Od úvodu měli více ze hry hosté, kteří v první desetiminutovce několikrát vypálili z větší dálky, ale branku domácích výrazněji neohrozili.  To už se ovšem nedá říct o 13. minutě, kdy hostující útočník zachytili kličku domácího stopera a sám na Vlka se řítil Šelemberk. Ten už si věděl rady a střelou k pravé tyči se hosté dostali do vedení. Neuběhlo ani deset minut a další chybnou rozehrávku domácí obrany zachytil Mikschl, předložil míč hostujícímu kapitánovi Odcházelovi a ten zvýšil na 2:0 pro hosty. Teprve po půl hodině se do hry začali dostávat také domácí hráči. Po centru Kožíška se ve velké šanci ocitl Mašek, ale svůj pohyb nedokázal srovnat a nakonec ani nezakončil na branku. Netrvalo dlouho a Mašek měl druhou stoprocentní gólovku, kdy mu před poloprázdnou branku předložil míč Bažant, Mašek si ještě položil brankáře, ale poté zakončil pouze do břevna. Hosté na nic nečekali a hned z protiútoku přečíslili obranu Kosmonos. Ve vápně byl sražen jeden z hostujících útočníků a verdikt sudího byl nekompromisní - penalta. Vlk ovšem vystihl směr střely a přízemní ránu chytil. Poločas uzavřel Kožíšek, který se z přímého kopu trefil přesně do šibenice. Ještě lepší zákrok proti němu ovšem předvedl Stejskal a tak do kabin odcházeli hosté s dvoubrankovým náskokem.

Otevřený druhý poločas plný šancí

Kosmonosy vstoupili do druhé půle se snahou zápas ještě zdramatizovat. Hned tři minuty po zahájení druhé půle kopali standartní situaci, kterou prodloužil Žďánský na Kožíška, který místo střely ještě volil přihrávku před branku, kde se hlavou nemýlil Železný. Bohužel pro domácí vyletěl nahoru praporek pomezního, takže stav se neměnil. Když to nevyšlo domácím - tak hostům ano. Po pravé straně pláchl rychlonohý Martin Pálka, který domácí obraně dělal starosti po celý zápas. S míčem se dostal až do vápna a předložil ho před branku Luboši Odcházelovi, který se již nemohl mýlit a vsítil tak svou druhou branku v utkání. To domácí definitivně srazilo do kolen a zbytek zápasu se spíše dohrával. Ještě jeden zásah si po hodině hry přidali hosté, kdy po centru z právé strany přeloboval hlavou domácího golmana Nedošetko. Kosmonosy se snažili alespoň o čestný úspěch, ale vsítit dnes branku jim prostě nebylo přáno. V další velké šanci, kdy už na Kožíška zívala prázdná brána, na poslední chvíli skvěle zasáhl obránce hostí a jeho střelu zablokoval. Hosté ke konci zápasu ještě dvakrát orazítkovali levou tyč domácí brány, ale pátý gól se jim již přidat nepodařilo. Doubrava tak bere všechny tři body a po dvou zápasech má šest bodů a úctyhodné skóre 9:0.

SK Kosmonosy B
Jan Bažant - Kosmonosy: Hosté dnes zaslouženě zvítězili. My jsme jim obě branky, které vstřelili v první půli, nabídli v podstatě sami vlastními chybami. Naopak šance, které jsme si vypracovali, jsme proměnit nedokázali. Třetí gól asi definitivně rozhodl a hosté si už vítězství pohlídali. Škoda, že jsme alespoň kosmeticky neupravili výsledek, ale dnes nám vstřelit branku asi nebylo přáno...

P. Vlk [-] - V. Žďánský [-] , M. Mašek [-] , M. Kadlec [-] (46. T. Splídek [-] ) , J. Kožíšek [-] , J. Železný [-] (66. K. Takač [-] ) , J. Fanta [-] , J. Bažant [-] , S. Výda [-] , M. Gregorovič [-] , P. Bernard [-]

SK Jizeran Doubrava
J. Stejskal [-] - S. Šimek [-] (80. P. Musil [-] ) , L. Odcházel [-] , J. Bárta [-] (85. K. Jeníček [-] ) , M. Pálka [-] (78. M. Vedral [-] ) , M. Mikschl [-] , J. Šelemberk [-] , J. Nedošetko [-] , D. Šimíček [-] , J. Koťátko [-] , J. Halfar [-]

ŽK: 25. J. Nedošetko , 30. J. Bárta .
Hráči zápasu: P. Vlk - L. Odcházel .
Místo: Kosmonosy. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Mucek Martin - NEJEDLO Tomáš, ŠULC Kryštof.