18.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2022-2023

--

Dub rozstřílel Vacov

10. A. Choďjuš , 16. A. Choďjuš , 29. L. Humpolák , 76. V. Pits , 80. L. Friš , 81. J. Tesař , 83. L. Friš , 85. V. Pits (p.) , 89. P. Friš - 49. J. Svoboda
13

Posledním zápasem letošního ročníku okresní soutěže na Prachaticku se stal duel Dubu proti C týmu Vacovu.

Rozhodnuto za poločas

Zápas byl jednoznačně v režii domácích, kteří se poprvé prosadili už po deseti minutách hry zásluhou Choďjuše. Útočník domácích navíc přidal další branku za šest minut a už to bylo 2-0. Navíc do půl hodiny hry přišla třetí branka zásluhou Humpoláka a bylo po zápase. Vacov se na nic nezmohl a Dub ovládl poločas jednoznačným poměrem.

Nakonec devět

Hosté se chtěli ve druhé půli pokusit o nemožné a naděje na body dostala pevný základ, když se ve 49. minutě prosadil Svoboda. To ale bylo bohužel vše od hostů a to nejhlavnější přišlo v závěrečných patnácti minutách. Dub rozjel neuvěřitelný brankostroj, který v 76. minutě odstartoval Pits, za další čtyři minuty vstřelil pátou branku Ladislav Friš. Dub pokračoval dál v krasojízdě a po brance Tesaře, druhém přesném zásahu Friše, penaltě Pitse a brance nejlepšího střelce soutěže Pavla Friše skončila světelná tabule na neuvěřitelném výsledku 9-1. Dub si tak s chutí zastřílel a skončil na konečném šestém místě v soutěži. Vacovu patří pozice osmá.