13.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Obořiště si poradilo s rezervou Hřiměždic

3

Zkušený arbitr Petr Burian v půl třetí odpoledne poprvé foukl do píšťalky, aby zahájil utkání mezi Obořištěm a Hřiměždicemi " B". Obořišti se vrátil po dvouzápasové pauze do sestavy Vítek, avšak absencí bylo víc než dost - Slíva, Konvička, Trnka ml., Fajt... a to ještě nepočítáme dlouhodobé marody. I tak Obořišťáci od prvních minut plnili roli favorita.

Salinger větral obranu soupeře, Pavlík se zatím jen zastřeloval vysoko nad. Návrat Vobra zpět do útočných řad vzal za své po deseti minutách hry. Po rohovém kopu to byl právě on, který si seběhl do ideálního prostoru a přesnou ranou nedal gólmanovi šanci. 10. minuta 1:0. Obořiště pokračovalo ve svém drtivém tlaku. Salinger z úhlu mířil vedle, Pavlík trefil tyč a Novotnému překazil radost odkopem obránce, jenž zaskakoval za již překonaného brankáře. Mohlo být ale i srovnáno, Novotný se lacině nechal obrat o balón na hranici vlastního pokutového území a po jeho chybě netrefil prázdnou bránu hostující Vimer.

Pavlík si musel počkat až na třetí svou šanci - ideální přihrávku od Venci Vobra si posunul do vápna a ranou pod břevno rozvlnil síť. 33. minuta 2:0. S velkým přehledem hrající Vobr vyzval svoji další nahrávkou Novotného, který tváří tvář gólmanovi protrhnul svoji střeleckou smůlu. 38. minuta 3:0. Nádherná akce následovala dvě minuty poté, Korynta se z pozice levého obránce zapojil do kombinace a když už byl ve vápně našel dokonalým centrem na zadní tyči Lukáše Novotného který tvz. "rybičkou" skóroval podruhé. 40.minuta 4:0. Novotný běžel přes půl hřiště vstříc třetímu gólu, ale naposlední chvíli uhasil nebezpečí před svoji bránou jeden z hříměždických obránců. Poté už byl zápas v polovině.

Poločas: FK OBOŘIŠTĚ 1920 - TJ VLTAVAN HŘÍMĚŽDICE 4:0

Ve druhé půli se hra začala srovnávat a nechme na posouzení diváků, zda to bylo tím že se Obořiště zhoršilo, či Hřiměždice zlepšili. Domácí se už nedostávali do šancí tak pohodlně jako v úvodním dějství a hrálo se většinou na polovině hřiště. Střely Kučiny a Kobíka končili na lapačích za bránou, nebo dělali "jelita" Vltavanským obráncům, kteří se obětavě vrhali do střel. Na druhé straně zlobil tvořivý Jakub Spilka a rychlý Aleš Chvátal který po svém úniku vymetl šibenici. 65. minuta 4:1.

Novotný odmítnul hattrick poté co ideálně rozehraný rohový kop Kučiny jen lehce lízl hlavou. Vobr svoji dělovkou jen také vyzkoušel nové sítě za bránou které ušetřili kroky hostujícímu gólmanovi, jenž by musel pro balón hluboko do vsi. Závěrečné KO zasadil Hřiměždicím Matěj Kobík, jenž se z pravé strany trefil přesně k tyči. 90. minuta 5:1. Poté už sudí Burian zápas ukončil.

Konec utkání: FK OBOŘIŠTĚ 1920 - TJ VLTAVAN HŘÍMĚŽDICE 5:1 (4:0)

Autor: Lukáš Novotný

FK Obořiště 1920
J. Švehla [-] - L. Korynta [-] , M. Vítek [-] , M. Šinágl [-] - L. Novotný [-] , M. Kobík [-] , J. Trnka [-] , T. Kučina [-] , L. Salinger [-] , J. Pavlík [-] - V. Vobr [-]

TJ Vltavan Hřiměždice B
V. Černohorský [-] - J. Šárka [-] , T. Jechort [-] , A. Chvátal [-] , J. Baštář [-] , J. Vimer [-] , J. Spilka [-] , D. Šneller [-] , V. Paris [-] , D. Hovorka [-] , M. Spilka [-]

Počet diváků: 55. Rozhodčí: Burian Petr - JOHÁNEK Robert (N), NOVOTNÝ Karel (N).