8.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

31. F. Procházka (p.) - 1. Š. Hric , 8. A. Točík , 58. M. Šlápota , 86. M. Šimánek (p.)
27

Rezerva Dačic si zatím coby nováček počíná v Okresním přeboru skvěle. Dačičtí mladíci zvládli souboj na půdě Strmilova, kde po půlhodině hry drželi dvoubrankový náskok po gólech Hrice a Točíka. Domácí sice snížili ještě před přestávkou poté, co se trefil Procházka, po změně stran ovšem Martin Šlápota gólem na 3:1 dal hostům klid na kopačky. Těsně před konce pojistil výhru 4:1 Šimánek.

FK Dačice B
Vít Syrovátka (trenér): Ze soupeře jsme měli respekt, protože držel třetí místo v tabulce. Po prohlédnutí jejich hřiště jsme zvolili taktiku nákopů na našeho hrotového útočníka, který míc prodlužoval do stran na naše záložníky. Ovšem první gol padnul hned v první minutě po standardní situaci, kdy hlavou zakončil Šimon Hric. O sedm minut později jsme přidali další gól a vypadalo to na debakl. Bohužel ale opak byl pravdou a do konce poločasu jsme již branku nevstřelili a když náš brankář stáhnul jejich útočníka ve vápně, tak jsme dokonce dostali kontaktní gól a do kabiny jsme šli za stavu 1:2. Naštěstí jsme si stejnou energii zachovali do druhého poločasu a hned v 58. minutě jsme opět odskočili na 3:1, po parádním úniku Šimona Hrice a následném zakončení akce Martinem Šlápotou. Pojišťující gól dal v 86. minutě Marek Šimánek z penalty, kterou si taky vybojoval. To už konečně umlčelo domácí fanoušky, jejichž nadávky hráčům nemají nic společného s fanděním a ani rivalitou.