6.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Dačice se naladily na domácí utkání výtečně, v Suchdole zvítězily vysoko 10:2

15. T. Koranda , 22. L. Novotný - 7. J. Hric , 12. M. Šimánek , 25. M. Šimánek , 31. Š. Hric , 46. A. Točík , 50. Š. Hric , 64. J. Hric , 66. J. Hric , 80. V. Leitkep , 88. J. Hric
30

Dva sousedé v tabulce, které od sebe dělily pouze dva body se střetli v 6. kole. Do vedení šli brzy hostující Dačice, domácí sice rychle odpověděli, ale v poločase už vedli hosté 4:2. Hosté se naladili na domácí zápas ideálně, jelikož po přestávce nastříleli dalších šest gólů a slavili hladkou výhru 10:2.

FK Dačice B
Trenér: Do Suchdola jsme jeli s pocitem odčinit domácí prohru. Začátek byl zpožděň důvodem pozdního příjezdu rozhodčích. Hřiště bylo v takovém stavu, kterýmu odpovídalo počasí. Po krásné akci Leitkepa kdy centroval z lajny a našel hlavu Hrice. Po chvíli jsme šli do 2 brankového vedení díky Šimánkovi. Po té jsme udělali pár chyb v defenzívě a rázem to bylo 2:2. Hned jsem ale navýšili na 2:3. První poločas byl bojovný a soupeř se nevzdával. Nakonec skončil 2:4. V druhým poločasu jsme hned v první minutě dali na 2:5 a soupeř rezignoval na jakýkoliv odpor. Byla jen otázka kolik jim dáme. Rád bych vyzdvihl hattrick v hlavičkách Jardy Hrice a jeden gól nohou. Myslím, že domácí prohru jsme odčinili a právem máme nejvíce vstřelených gólů z celé soutěže.