7.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2022-2023

--

--

Derby pro Vlachovo Březí

14

Sedmé kolo okresní soutěže přineslo očekávané derby mezi Dubem, který zamířil do Vlachova Březí, kde se utkal s tamním B týmem.

Domácí, kteří byli favoritem utkání, dokázali skórovat už v 11. minutě, když se z penalty prosadil Bartůněk. Bývalý hráč Dubu, který před letošním ročníkem přestoupil právě do Vlachova Březí, přidal ve 23. minutě i druhou branku, když k němu míč na penaltový průnik propadl. Březí bylo při chuti a o sedm minut později už to bylo dokonce o tři branky. Míč se dostal ke Kapuscinskému, který dloubákem za obranu našel Martínka, který rovněž lobem nachytal i brankáře. Poté domácí přestali hrát a šance měli i hosté. Branka už ale nepadla a poločas tedy skončil 3-0.

Ve druhém poločase domácí nikam nespěchali a kontrolovali míč na svých kopačkách. I přes to se ale Březí dokázalo ještě prosadit. V 67. minutě se po centru Nohy prosadil Štoural a dal už na 4-0. Poté opět měli hosté několik šancí a zatopili domácím. Ty největší, které měl Pavel Friš, ale obě skončili na břevně a tak konečné slovo měli opět domácí. V 87. minutě si vzal míč Dušan Kapuscinský, který vymotal obránce a brankáři nedal šanci. Březí tak zvítězilo 5-0.