9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Hrádek doma jasně zvítězil

20. R. Kočí , 55. J. Kutil , 72. T. Linhart (p.) , 85. J. Kutil
17

Herní převahu Hrádku zužitkoval ve 20. minutě Kočí a poslal domácí do vedení. Po přestávce se domácí tým dostal do zápasu naplno a rychle se to promítlo i na hřišti. Nejdříve zvýšil v 55. minutě Kutil a poté přidal třetí branku Linhart, který proměnil pokutový kop. Štěnovice si poté vytvořily několik slibných šancí, gól ovšem nevstřelily. Domácí přidali v 85. minutě čtvrtou branku a definitivně potvrdili vítězství.

První poločas pro domácí

Na domácích fotbalistech byla od začátku vidět chuť hrát fotbal a v úvodu utkání si vypracovali několik zajímavých příležitostí, které ovšem brankou neskončily. V 15. minutě se ve vyložené šanci objevil domácí Sekyra, ale jeho pokus bravurně pokryl hostující brankář. Ve 20. minutě Hrádek zahrával rohový kop, pěkný centrovaný míč si našel Kočí a přesným zakončením gólmana soupeře prostřelil. Domácí měli v prvním poločase herní převahu a více kombinovali, zatímco hosté hrozili ze standarních situací. Ve 40. minutě velmi tvrdě do protihráče zajel Sekyra a měl štěstí, že jeho zákrok sudí ocenil pouze žlutou kartou. První poločas skončil 1-0 pro Hrádek.

Hrádek přidal další tři góly

Do druhé půlky vstoupil Hrádek daleko aktivněji a odměnou mu byl pokutový kop. K penaltovému puntíku se postavil Kočí, avšak jeho střelu fantasticky pokryl gólman Štěnovic. Domácí nemuseli smutnit, již v 55. minutě po pěkné kombinaci uklízel balón do prázdné brány Kutil a zvýšil vedení na 2-0. Poté se do několika nebezpečných šancí dostaly i Štěnovice, nicméně jejich zakončení bylo nepřesné. V 72. minutě byl v pokutovém území hostujícího týmu poslán k zemi Kočí a rozhodčí odpískal druhou penaltu pro domácí. Tu si tentokrát vzal na starost Linhart a bezpečně ji proměnil. V poslední dvacetiminutovce domácí zápas v klidu dohrávali a hlídali si pohodlný náskok. V 85. minutě ještě Hrádek vstřelil čtvrtý gól a definitivně rozhodl o vítězství.

TJ Svatobor Hrádek
Karel Mareš, trenér: Po několika špatných výsledcích jsme do zápasu vstoupili s tím, že potřebujeme získat 3 body. Od začátku jsme byli lepším týmem, ale je pravda, že jsme si v prvním poločase vytvořili pouze dvě vyložené šance, z nichž jsme dokázali vstřelit jeden gól. Po přestávce se nám podařilo vsítit další dvě branky a až za stavu 3-0 si hosté dokázali vypracovat nějaké vážnější šance. My už jsme si pohodlný náskok hlídali a posléze přidali ještě čtvrtou branku.

TJ Sokol Štěnovice
Václav Stuchl, hráč: Domácí byly od začátku aktivnější, ale díky pozorné obraně jsme je do mnoha šancí nepouštěli. Bohužel se po tečované střele dostali brzy do vedení. První velice kontroverzní okamžik přišel zhruba ve 30. minutě, kdy byl ranou do zad sestřelen Jan Jůza a domácí hráč obdržel pouze žlutou kartu. Největší problémy nám dělala trojice Kočí, Linhart a Štěpán. Druhý poločas začali domácí více zlobit a dostali dokonce šanci zahrávat pokutový kop po běžném souboji ve vápně. Penaltu sice neproměnili díky skvělému zákroku našeho brankáře, bohužel z pokračující akce, kdy jsme nebyli schopni odkopnout balón, jsme inkasovali podruhé. Musím říct, že potom jsme domácí zatlačili a několikrát nebezpečně zahrozili. Bohužel domácí dostali druhou šanci z penalty, tentokrát oprávněnou a tu už bezpečně proměnili. Díky nepřesným výrokům hlavního rozhodčího se utkání hodně vyostřilo a výsledkem je zranění Lukáše Sedláčka, kterému přejeme brzké uzdravení. Ke konci zápasu jsme ještě inkasovali počtvrté, a tak jsme nakonec jasně prohráli. Chtěl bych všechny hráče pochválit za bojovnost, ale zároveň i trochu pokárat za zbytečné komentování výroku sudího, který sice hodně připískával domácím, ale tímto jsme mu hodně nahrávali.

V. Ryba [-] - Š. Fremund [-] , A. Štěpán [-] , J. Sekyra [-] (60. V. Holeček [-] ) , R. Kočí [-] , J. Kutil [-] , J. Brabec [-] , T. Linhart [-] , F. Mareš [-] , F. Prokopius [-] , Š. Gajdečka [-]

V. Stuchl [-] - J. Uxa [-] , . Koželuh [-] , M. Fabián [-] , L. Egermaier [-] , M. Boček [-] , J. Jůza [-] , Z. Švec [-] , L. Sedláček [-] (85. D. Fictum [-] ) , M. Matoušek [-] , J. Tomašek [-]

ŽK: 40. J. Sekyra , 81. R. Kočí .
Hráči zápasu: V. Ryba , J. Sekyra .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: Červený Václav - SUCHÝ Pavel (N), MINAŘÍK Zdeněk (N).