9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Měcholupy doma pouze remizovaly

17

Měcholupy vstupovaly do zápasu jako favorit a v 15. minutě to potvrdil úvodním gólem zápasu Bečka. Hosté ovšem hru vyrovnali a ve 41. minutě vyrovnal Mičkal. V druhém poločase se měnilo skóre několikrát. V 69. minutě strhl vedení na stranu hostů Hnojský. V 84. minutě vyrovnal domácí Bálek, ale v 91. minutě se do vedení dostali opět hosté, když vstřelil svůj druhý gól Mičkal. Měcholupům zachránil bod v 92. minutě Kovařík. Domácí si tak po čtyřech výhrách v řadě připsali pouze remízu, ale stále jsou jediným týmem, který ještě v sezóně neprohrál.

První poločas skončil smírně

Měcholupy se hned v úvodu prezentovaly pěknou akcí, z které vstřelily gól, ale ten nemohl být uznán z důvodu ofsajdového postavení, i když nutno říci, že situace byla hodně těsná. V 15. minutě si domácí spravili chuť, krásnou přihrávku do běhu dostal Bečka a tváří v tvář hostujícímu brankáři se nemýlil. Hosté se po úvodním tlaku soupeře oklepali a sami si vytvořili několik zajímavých příležitostí, které ovšem neproměnili. V 31. minutě obdrželi žluté karty domácí Zelenka a Duchek. Ve 41. minutě se v dobré pozici objevil Mičkal, který přesnou střelou vyrovnal na 1-1. Situace zaváněla ofsajdem, pomezní měl dokonce zdvižený praporek, avšak hlavní rozhodčí měl jiný názor a gól uznal.

Po přestávce se skóre měnilo několikrát

Měcholupy se po nevýrazném prvním poločase trochu zvedly a snažily se opět ujmout vedení. Paradoxně to byli hosté, kdo vstřelil gól. V 69. minutě zahrávaly Svéradice přímý kop, střelu vyrazil domácí gólman pouze před sebe, u odraženého balónu se jako první objevil Hnojský a skóroval. V 73. minutě fauloval protihráče hostující Brůha a jelikož už měl jednu žlutou kartu, tak musel předčasně opustit hřiště. Domácí využili oslabení soupeře a vyrovnali v 85. minutě, kdy dostal přesnou přihrávku Bálek a pěkným zakončením překonal gólmana Svéradic. V 91. minutě udeřili opět hosté. V dobré pozici se objevil Mičkal a svou druhou brankou v zápase potvrdil skvělý individuální výkon. Když už to vypadalo, že domácí tým bude muset zkousnout první porážku v sezóně, tak přišel gól. V 92. minutě se prosadil Kovařík a zachránil domácímu týmu bod. V 94. minutě si ještě domácí Kaas neodpustil pár slov k rozhodčímu a po druhé žluté kartě musel do sprch.

TJ Měcholupy
Petr Novák, trenér: Dnes se jednoznačně jednalo o naše zatím nejhorší utkání v podzimní části soutěže. Nedařila se nám kombinace, byli jsme nedůrazní a často pozdě v soubojích. První poločas se nám vůbec nepovedl a dostali jsme sporný gól do šatny. Do druhého poločasu jsme vstoupili o něco lépe, ale paradoxně to byl soupeř, kdo vstřelil gól. My jsme sice vyrovnali, nicméně soupeř přidal další gól v nastaveném čase. Body jsme nakonec zachránili v 92. minutě. Myslím si, že vzhledem k průběhu zápasu je remíza pro oba týmy zasloužená.

FK Svéradice
Martin Heimlich, asistent trenéra: K zápasu do Měcholup jsme dávali sestavu opět horko těžko dohromady, ať už ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Proto nám museli pomoci dorostenci a uzdravující se Petr Mičkal. A byl to on, kdo se dvěma góly podílel na překvapivé, ale zcela zasloužené remíze. A to jsme po úvodní brance domácích vyrovnali, a pak dokonce i dvakrát vedli. Teď bychom rádi tento bod potvrdili doma s Chotěšovem.

J. Kovařík [-] - V. Čížek [-] , K. Čabrada [-] (80. K. Kovařík [-] ) , S. Bečka [-] , T. Jandečka [-] , D. Bálek [-] , V. Kaas [-] , J. Duchek [-] , J. Valečka [-] (87. D. Bálek [-] ) , F. Zelenka [-] , J. Kadlec ml. [-]

K. Soukup [-] - R. Kába [-] , J. Makovec [-] (29. L. Hnojský [-] ) , S. Makovec [-] , A. Vachuška [-] , P. Chládek [-] , V. Beránek [-] , V. Brůha [-] , P. Majer [-] , M. Hrubeš [-] (61. L. Petřík [-] ) , P. Mičkal [-]

ŽK: 31. F. Zelenka , 31. J. Duchek , 57. D. Bálek , 93. V. Kaas - 52. V. Brůha , 75. L. Petřík , 79. P. Chládek . ČK: 94. V. Kaas - 73. V. Brůha .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Kraus Jan - SLABÝ Otto, MOLNÁR Ludovít.