9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Slovan nasázel Kozolupům 5 gólů

14. P. Matula , 30. P. Matula , 37. P. Matula , 47. M. Cigler , 74. P. Matula - 55. J. Brož , 58. J. Brož , 79. J. Brož
14

Slovan v prvním poločase dominoval a z hráčů se zaskvěl zejména kapitán Patrik Matula, který za 37 minut nasázel hattrick a v druhém poločase přidal ještě čtvrtý gól. Po přestávce domácí trochu zvolnili tempo a Kozolupy toho ihned využily, což přineslo dalšího vícególového střelce zápasu - Jiřího Brože, jenž vstřelil hattrick. Slovan nakonec zvítězil 5-3 a vyšvihl se na druhé místo.

Hattrick Patrika Matuly

V 14. minutě házeli fotbalisté Slovanu aut, míč se dostal do středu pole, kde si ho hráči pěkně narazili, k balónu se poté dostal kapitán Matula, obešel dva hráče a nekompromisním zakončením překonal gólmana hostujícího týmu. Domácí byli při chutí a diváci byli svědky rychlé kombinační hry. Ve 30. minutě se jeden z hráčů Slovanu chytře sklepl přetažený balón na penaltu, kde se objevil Matula a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 2-0. Kozolupům se vůbec nedařilo dostat do zápasu a na vývoj utkání nedokázaly reagovat góly. Ve 37. minutě bylo pro hosty ještě hůř, do dobré šance se opět dostal výborně hrající Matula a zkompletoval hattrick.

Na straně hostů se uvedl hattrickem Jiří Brož

Po přestávce pokračovali domácí, tam kde začali. Ve 47. minutě opět vracel jeden z hráčů Slovanu přetažený míč do pokutového území a Cigler už si věděl rady, 4-0 pro domácí. Slovan poté trochu zvolnil a vypadl z tempa, čehož okamžitě využili hosté. V 55. minutě po pěkné akci obdržel balón Brož a snížil na 4-1. O 3 minuty později to byl znovu on, kdo se objevil v dobré pozici a pěknou střelou vstřelil svůj druhý gól v zápase. Domácí pochopili, že musí opět začít hrát a v 74. minutě vsítil již čtvrtý gól v utkání kapitán Matula, čímž korunoval výborný individuální výkon. Na druhé straně se nenechal zahanbit Brož a v 79. minutě dokončil hattrick. Utkání protkané výbornými indiviuálními výkony skončilo konečným výsledkem 5-3 pro Slovan, který se tak posunul na druhé místo, kde ztrácí jeden bod na Mladotice.

SK SLOVAN Plzeň 1910
Josef Kraft, vedoucí mužstva: Nástup do zápasu jsme měli výborný, vstřelili jsme tři pěkné góly a do kabin jsme šli s pohodlným náskokem. Po přestávce jsme navíc dali další branku, ale jak máme poslední dobou ve zvyku, tak poté jsme zvolnili a nechali hrát soupeře, což mělo za následek tři inkasované branky. I tak si si troufnu říct, že jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou a po dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli.

M. Feiferlík [-] - M. Koranda [-] , I. Pinke [-] , P. Matula [-] , D. Daniel [-] (46. M. Kolečko [-] ) , M. Cigler [-] (63. M. Ráb [-] ) , D. Dergachov [-] , O. Litványi [-] , M. Makkai [-] (75. D. Vladař [-] ) , J. Nosek [-] , M. Janoušek [-]