9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Bolešiny přišly o výhru v nastaveném čase

7. F. Kába , 90. V. Klásek - 68. J. Pitel (p.) , 80. P. Hodl
16

Domácí vstoupili do utkání lépe a hned v 7. minutě se krásnou střelou prosadil Kába. Po přestávce se hostům podařilo vyrovnat, když v 68. minutě proměnil penaltu Pitel. V 80. minutě hosté udeřili podruhé a po brance Hodla šli do vedení. Když už to vypadalo, že si Bolešiny odvezou všechny tři body, tak skórovali domácí. V 92. minutě zachránil Pačejovu bod Klásek.

Rychlá branka domácích

V 7. minutě rozehráli domácí standardní situaci nakrátko, míč převzal Kába a pěknou střelou kousek za vápnem otevřel skóre utkání. Hosty branka trochu zaskočila a v úvodu zápasu se nemohli dostat do toho správného tempa. Pačejov byl pro soupeře dál nebezpečný, několik dalších zajímavých příležitostí však zlikvidovala obrana hostů. Bolešiny se dostaly do šancí až v závěru poločasu, ale slibné pokusy neproměnily. Ve 43. minutě zajel do protihráče hostující Kolář a rozhodčí neváhal vytáhnout žlutou kartu. I přes šance na obou stranách se diváci v prvním poločase dalšího gólu nedočkali, a tak byl stav po 45 minutách 1-0.

Hosté přišli o výhru až v nastaveném čase

Druhý poločas měl zcela jiný průběh. Domácí se jednogólovým náskokem nechali trochu ukolébat a po přestávce už nehýřili takovou aktivitou jako v prvním poločase. Bolešiny se chopily šance a postupem času byly čím dál více nebezpečnější. V 68. minutě zfauloval v pokutovém územé protihráče domácí Hlůžek a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu bez problému proměnil Pitel a vyrovnal na 1-1. Hra se poté dost rozkouskovala a na obou stranách bylo k vidění pár ostřejších soubojů. Nepřesností na straně Pačejova využili hosté v 80. minutě. V dobré pozici se objevil Hodl a poslal Bolešiny do vedení. Když už to vypadalo, že si hosté odvezou všechny body, tak domácí udeřili. Ve 92. minutě velkou šanci využil Klásek a zachránil Pačejovu bod. Emoce po vyrovnávacím gólu neudržel na uzdě hostující Brtník a v posledních momentech zápasu se nechal zbytečně vyloučit.

TJ Sokol Pačejov
Vítek Panuška, hráč: V prvním poločase jsme byli určitě fotbalovějším mužstvem. Po pěkném gólu jsme šli do vedení a měli jsme i několik dalších šancí, které jsme ovšem neproměnili. Do druhého poločasu už jsme tak dobře nevstoupili a dělali jsme zbytečné chyby, kterých soupeř dvakrát využil. Naštěstí se nám podařilo v 92. minutě vyrovnat, čímž jsme aspoň zachránili bod.

O. Štěpán [-] - V. Panuška [-] , A. Kolářík [-] , J. Klásek [-] (46. M. Mareš [-] ) , D. Hradil [-] , V. Klásek [-] , J. Hlůžek [-] , J. Ticháček [-] , L. Šmrha [-] , F. Kába [-] , M. Kubaň [-]