11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

--

33

Zruč se po třech zápasech bez bodu už potřebovala oklepat i když ne na moc snadném soupeři. Na sever od Plzně totiž dorazil celek z Černic, který byl na vítězné vlně a svou jízdou chtěl pokračovat.

Na úvodní branku zápasu nemuseli příznivci fotbalu čekat dlouho. Jenže své obrovské šance v úvodních dvou minutách nedokázali hosté proměnit a tak na řadu přišli domácí. Už ve 13. minutě se po dlouhém pasu dostal zprava za obranu Oliver Kastelic a střelou na přední tyč rozvlnil síť za Gottwaldem. A pro hosty bylo ještě hůř, když o pět minut později lovili ze své sítě další míč. K centru z pravé strany se dostal domácí kapitán Fryček, Černice nedokázaly míč z pokutového území odvrátit a nabídnuté příležitosti využil Dominik Sperl. Průběžný výsledek 2:0 jakoby hostům svázal nohy a ti se nedokázali dostat skrze obranné řad, natož výrazněji ohrozit domácí branku. DO šaten se tedy odcházelo za tohoto stavu.

O přestávce trenér Kural své svěřence jistě nakopl k aktivnější hře, kterou se zhruba po čtvrt hodiny prezentovali. Ovšem po těsné střele mimo tři tyče od Petra a neproměněné standardce, se hra opět přehoupla na stranu domácích, kteří v 65. minutě definitivně rozhodli o tom, kdo uzme všechny tři body. Nepřesnou rozehrávku hodně daleko od své branky vystihl Gottwaldovi domácí Josef Motyčák, který pak sám z třiceti metrů přehodil jak vracejícího se brankáře, tak i jeho obránce. Ve zbytku zápasu si pak Zruč pohodlně pohlídala tříbrankové vedení, které hosté ani výrazněji nenarušili.

TJ Zruč
Jan Kraus, trenér: Měli jsme před zápasem velkou hráčskou krizi. Ne takovou, jako když všichni odjeli na dovolenou, ale dost lidí chybělo. Takže dostali šanci mladíci, kteří velmi příjemně překvapili, hráli výborný fotbal a hlavně díky nim jsme mohli slavit vítězství. Největší pochvaly asi zaslouží Kastelic, Polák a Riedl, kteří své odehráli nadstandardně. Mám i díky přístupu některých hráčů otevřené oči s tím, na koho se mohu spolehnout a na koho ne.

TJ Sokol Plzeň - Černice
Petr Kural, trenér: Letos náš nejslabší zápas, který jsme po neproměnění dvou šancí v první a druhé minutě doslova domácím darovali.