6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

--

--

Hlízov deklasoval Slavoj rozdílem třídy! Dvougólový Puk skóre otevřel i uzavřel.

3. M. Puk , 5. R. Tafel , 29. M. Král , 51. V. Maxa , 86. J. Švec , 88. M. Puk
8

Hlízov, který si potřeboval po prohře s Polabanem minulý víkend spravit chuť, se v 6. kole středočeské 1.A třídy skupiny B utkal s trápícím se Slavojem Stará Boleslav. Slavoj vstoupil do sezóny výborně, dvěma výhrami, ale poslední dva zápasy padla Stará Boleslav v lázeňských Poděbradech a minulý týden neudržela vedení 2:0 o poločase a nakonec se ještě strachovala o bod.

Start jako z noční můry

„V týdnu jsme si důkladně rozebrali zápas v Nymburce“. Tak probíhala příprava na utkání se Slavojem dle trenéra Davida Linharta, jenž s utkáním v Nymburce nebyl vůbec spokojen.

A právě tato příprava se domácím náramně vyplatila, jelikož během pouhých pěti minut se dostali do pohodlného vedení 2:0 zásluhou Puka, který v první munutě po kolmici Krále překonal Čiháka a zásluhou Tafel, který si našel míc po standartní situaci.

„Tato pětiminutovka nás velmi opařila a myslím si, že pokud bychom neinkasovali tak rychlé góly, tak by zápas nemusel dopadnout takhle“. Říka trenér hostů Miroslav Sunkovský.

Netrvalo to dlouho a přišlam další rána pro hosty. V 29. minutě napřáhl Král a zdálo se býti hotovo, 3:0.

Po zbytek poločasu už žádná strana radost v podobě gólu té druhé straně nepovolila a tak se šlo do šaten za stavu 3:0.

Poslední hřebík do rakve

Druhý poločas začal v podobném duchu, jako ten první. Domácí zvyšovaly obrátky a tvořili si šance.

Druhé dějství nezačalo pro hosty o moc lépe než to první, jelikož už v 51. minutě se prosadil Maxa a to tým hostů poslalo do kolen.

Domácím se povedla i střídání, příchozí hráči oživili hru a ve vzduchu visely další branky.

V 86. minutě se k míči dostal střídající Švec a po pouhých 4 minutách na hřišti měl důvod k radosti, 5:0.

Nakonec se podařilo Hlízovu vstřelit i šestou branku. O pouhé dvě minuty po brance Švec se prosadil Puk, který na svůj účet přidal druhou branku.

Po zbytek utkání už žádná branka nepadla a tak všechny tři body zůstávají v Hlízově, kterému se také povedlo podruhé v sezóně udržet čisté konto.

FOTBAL Hlízov
David Linhart: Chtěl bych poděkovat Nymburku, který nám poskytl video ze zápasu. Ukázalo mi spoustu věcí, které z lavičky nejsou vidět. Stará Boleslav nebetonovala, chtěla hrát a to nám vyhovovalo. My jsme zahráli radikálně líp v obraně, pomohl nám návrat Šestáka do sestavy.

FK Slavoj Stará Boleslav
Miroslav Sunkovský: Vzhledem k tomu. že jsme obdrželi 2 branky během prvních pěti minut, tak se nám vůbec nedařilo. Hráči byli opaření. Bohužel nám nepomohlo ani to, že jsme měli velkou marodku kvůli dovoleným a zdravotním problémům.

M. Míšek [-] - T. Šusta [-] (80. O. Tomíšek [-] ) , J. Růžička [-] , R. Tafel [-] - T. Šváb [-] (75. M. Šváb [-] ) , M. Král [-] , R. Šesták [-] , Š. Váňa [-] (60. T. Vyhnánek [-] ) , P. Růžička [-] , M. Puk [-] - V. Maxa [-] (82. J. Švec [-] )

M. Čihák [-] - M. Voženílek [-] , J. Cruz [-] , J. Reichert [-] - D. Lukáč [-] (46. O. Štěpánek [-] ) , J. Matějovský [-] , J. Tesař [-] (76. J. Ježek [-] ) , V. Práger [-] , D. Krulich [-] , J. Šejvl [-] - P. Bláha [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kaucký Miloš - KABOUREK Jiří, PÍSAŘÍK Michal.