16.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Úsilné si poradilo s Novými Hrady

13

Do Úsilného zavítali mladíci z Nových Hradů, kteří v minulém kole porazili Rudolfov B a odskočili poslednímu Úsilnému. To chtělo ztrátu opět dohnat, což znamenalo dnešní utkání vyhrát.

Úsilné prokázalo efektivitu

Oba týmy měli o motivaci postaráno a chtěli zvítězit, to se projevilo v úvodu mírnou nervozitou a nepřesností na kopačkách obou týmů. Hrálo se převážně ve středu hřiště. Ve 23. minutě se po pěkné rychlé kombinaci dostal do slibné příležitosti domácí Mirnes Salibašič a tváří v tvář Tomáškovi si veděl rady střelou kolem brankáře. 1:0 Hosté měli následně více ze hry, ale do zakončení se dostávali pouze sporadicky. Ve 34. minutě měli hosté obrovskou šanci, když se po centru z pravé strany ocitl úplně sám před brankářem Vrobel, ale ze 7. metrů poslal jen slabou hlavičku jen do rukavic Indry. Úsilné se do přímého ohrožení brány nedostávalo, ale za to bylo vysoce efektivní a mělo i mírnou dávku štěstí. Ve 44. minutě napřáhl domácí hráč ke střele z 20 metrů, která skončila jen na tyči Tomáškovi brány, ale naneštěstí pro hosty se od tyče odrazila do brankářových zad a poskakující míč po čáře dorazil do brány Mirnes Salibašič. 2:0 Gól do šaten byl velkou ranou pro ambice Nových Hradů.

Salibašič zkompletoval hattrick

Druhý poločas opět začal vyrovnanou hrou. Obě mužstva předváděly bojovný fotbal plný nasazení. V druhé půli už začínali mít mírně navrch domácí. Definitivní uklidnění pro domácí přišlo v 67. minutě, kdy po faulu u postranní čáry rozehrávalo Úsilné přímý kop. Na přesně rozehranný přímák si naskočil Jan Jeremiáš a rozvlnil síť Tomáškovi brány. 3:0 Pohodlný výsledek zdramatizoval v 72. minutě Roman Brousek, který se postavil k přímému kopu z 25 metrů a střelou kolem zdi snížil na 3:1. Hrady ještě chtěli zápas zdramatizovat a vrhli se do útočení.  V 79. minutě ovšem přišlo definitivní rozuzlení, na levé straně se uvolnil Mirnes Salibašič a po pěkné individuální šance přehodil obloučkem Tomáška. Tímto gólem zkompletoval hattrick. 4:1 V 85. minutě mohl ještě snížit Ragaň, když se hnal sám na brankáře, ale ve slibné šanci selhal a poslal míč vysoko nad branku. Nic dalšího se už v zápase nestalo, a tak Úsilné vyhrálo důležité utkání 4:1