18.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

Myslibořice dál vítězí

13

Myslibořice se další domácí výhrou přiblížily postupu do kraje

Domácí o dva góly lepší

Před slušnou diváckou kulisou (150 diváků) se odehrál zápas Myslibořice – Horní Újezd. Domácí tento zápas začali aktivněji a chtěli utkání rozhodnout co nejdříve, v cestě jim ovšem stála branková konstrukce, nejdřív orazítkoval břevno Filip Hvězda dalekonosnou střelou a o pár minut později Jan Fňukal. Snaha Myslibořic byla nakonec odměněna, po standardní situaci se k míči dostal Pavel Vejvoda a s tečí hostujícího bránícího hráče otevřel skóre zápasu. O 2 minuty později to na sebe vzal domácí kanonýr Jan Fňukal a prudkou střelou pod víko nedal Hradeckému sebemenší šanci – 2:0. Poté Myslibořice zvolnily a iniciativu převzali hosté z Horního Újezdu. Nejaktivnější a nejviditelnější hráč hostů Šimon Čermák ovšem v souboji sám na brankáře neuspěl a k jeho smůle netrefil prázdnou branku, když se k němu míč odrazil. O břevno se otřela další střela domácích hráčů, ale branku už diváci v prvním poločase neviděli a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Domácí ještě skóre navýšili

Ve druhém poločase se hosté snažili navázat na začátek toho prvního, ale hrubou chybou vybídl hostující stoper ke skórování Jana Fňukala a ten se v takových situacích nemýlí – 3:0. V 68. minutě nařídil rozhodčí Nováček pokutový kop, za faul na hranici, možná i před velkého vápna, každopádně nabídnutou šancí nepohrdl agilní Šimon Čermák a s přehledem proměnil. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a hned z další akce vyhrál osobní souboj Josef Matoušek a v souboji sám na brankáře uspěl a zvýšil skóre na 4:1. Další šanci na dovršení hattricku měl Jan Fňukal, když ho vyzval na sprinterský souboj brankář Hradecký, domácí kanonýr byl u míče dřív, udělal kličku, ale Hradeckého na brankové čáře zaskočil obránce. V 78. Minutě se situace opakovala, tentokrát už na brankové čáře nikdo nebyl a Jan Fňukal vstřelil svoji 29. branku v soutěži a dovršil, tak druhý hattrick za sebou. Horní Újezd mohl vstřelit ještě jednu branku, ale pohlednou akci a téměř jistý gól vychytal kolega z útoku Horního Újezdu, když ho jeho spoluhráč trefil při střele do odkryté branky. Myslibořice si tak připsaly 9. domácí výhru a příští zápas vyzvou opět na domácím hřišti Třebelovice.

TJ Myslibořice
Čapoun Martin, vedoucí: Zápas jsme rozehráli dobře a rychle si vytvořili dvoubrankový náskok, pak nám to soupeř svými chybami trošičku zjednodušil, ale kdyby nebyly chyby, tak by nebyly góly, nic to nemění na tom, že jsme byli lepším týmem a pohodlně si připsali 16. výhru v sezóně

M. Hruška [-] - V. Čapoun [-] (88. T. Palát [-] ) , T. Kratochvíl [-] , M. Šoustal [-] , D. Kunčík [-] (46. S. Marek [-] ) - F. Hvězda [-] (56. J. Nevoral [-] ) , J. Horák [-] , P. Vejvoda [-] , M. Ludvík [-] (82. L. Svoboda [-] ) - J. Fňukal [-] , O. Dufek [-] (56. J. Matoušek [-] ) -