14.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

Myslibořice zvládly i poslední podzimní zápas

31. J. Fňukal , 40. J. Fňukal , 47. J. Fňukal , 64. J. Fňukal , 78. V. Čapoun , 84. V. Čapoun - 16. R. Štolba , 42. M. Svoboda (p.) , 59. J. Pokorný
8

Fotbalisté Chlístova nevyzrály na vedoucí Myslibořice, kde podlehli v divokém zápase 3:6

Oba týmy vstřelily po dvou gólech

Předehrávka prvního kola jarní části sezóny 2021/2022 začala v Myslibořicích za diametrálně odlišlého počasí než minulý týden v Chlístově. Příjemné podzimní počasí přivedlo do hlediště i celkem početnou diváckou skupinu. Myslibořice vstoupili do utkání lépe a diktovali tempo hry, ale pouze břevno orazítkoval technickou střelou Adam Janoušek. Myslibořice hráli a Chlístov dával góly, to platilo o první brance hostů, kdy vystřelil zpoza vápna Robin Štolba a umístěnou střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. Domácí z toho byly lehce v šoku, ale už po 15 minutách se obraz hry vrátil do původních kolejí a Jan Fňukal na dvakrát srovnal na 1:1. Ve 40. minutě už Jan Fňukal proměnil chladnokrevně svůj samostatný nájezd a svým 20. gólem v sezoně posadil na koně Myslibořice. Radost z vedení však netrvala dlouho, po špatné rozehrávce domácích fauloval Michal Šoustal hostujícího Svobody v pokutovém území a ten se z penalty nemýlil 2:2. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Domácí urvali výhru ve druhé půli

Ovšem hned na začátku druhého poločasu podcenili hosté dlouhou rozehrávkou brankáře Miroslava Hrušky a těsně před vápnem si stoper s brankářem dávali přednost, toho využil Jan Fňukal dostal se před stopera, přehodil brankáře a pohodlně zkompletoval hattrick do prázdné branky. Hosté se nevzdali v ještě jednou v zápase stihli zareagovat, když Jakub Pokorný proměnil brejk a přesnou střelou kolem padajícího Hrušky srovnal na 3:3. O 5 minut později to vzal na sebe opět výborný Jan Fňukal a tvrdou střelou z hranice šestnáctky prostřelil všechno co mu stálo v cestě, 4:3. Jan Fňukal mohl přidat i pátou branku v zápase a osamostatnit se na špici nejlepších střelců soutěže, ale přečíslení 3 na 1, které zakončoval, skončilo jen na tyči Hagarovi svatyně. V 71. minutě přišel na hřiště Vojtěch Čapoun a po krátké době na hřišti v 78. minutě přeloboval bezmocného Hagary 5:3. V 84. minutě stejný hráč zakončil sérii šancí na skórování nekompromisní dorážkou a uzavřel gólový účet tohoto zápasu na 6:3.

TJ Myslibořice
Čapoun Martin, vedoucí: Dnes jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně, musím všechny pochválit, hra se mě i přihlížejícím fanouškům moc zamlouvala, kombinační hra, která mi připomínala hru, kterou jsme se prezentovali ze začátku soutěže. Parádní, brutální podzim, nevím jak jinak to komentovat, 17 zápasů bez hořkosti porážky a z toho 16 výher, to je fantazie, kterou teď prožívame v Myslibořicích!

M. Hruška [-] - D. Kunčík [-] , M. Šoustal [-] , L. Svoboda [-] (71. V. Čapoun [-] ) , L. Macháček [-] - A. Janoušek [-] , M. Ludvík [-] , J. Horák [-] , J. Matoušek [-] - F. Hvězda [-] (56. T. Kratochvíl [-] ) , J. Fňukal [-] -