17.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

--

2

Svitavští fotbalisté přivítali v úvodním jarním kole na domácí půdě soupeře z České Třebové. Hosté sice stříleli hned od začátku, dokonce se jako první ujali vedení. Za Svitavy se však dokázal hned třikrát prosadit Ivo Svoboda, který hattrickem zajisitl svému týmu plný počet bodů.

Obrat přišel do poločasu

Do utkání vstoupili lépe fotbalisté České Třebové. Již ve 3. minutě se domácímu Juklovi nevydařila malá domů, brankář Cabal po vyběhnutí nastřelil pouze hostujícího Vaňouse, který pohodlně zakončoval do prázdné brány - 0:1.

Odpověď domácích přišla ve 20. minutě. Po úniku po lajně a následném centru Patrika Hýbla vrátil míč do malého vápna svitavský Válek, kde se k němu dostal Ivo Svoboda a vyrovnal na 1:1

Svitavští byli nadále aktivnějším týmem. Další příležitost domácích zlikvidoval ve 25. minutě Jakub Truhlář, kdy konečky prstů dokázal vytěsnit Válkovu střelu mimo tři tyče. Následný rohový kop však dokázali domácí zužitkovat. Centr Svobody našel ve vápně Hýbla, který svou brankou poslal domácí do vedení - 2:1

Také další rohový kop dokázali domácí fotablisté využít, tentokrát se ve 38. minutě z hranice velkého vápna znovu trefil Svoboda - 3:1. Za tohoto stavu šly oba týmy v poločase do kabin.

Hosté dokázali pouze snížit

První větší příležitost druhého poločasu viděli diváci v 56. minutě. Jeden z mnoha skvělých centrů Jakuba Válka našel ve vápně Svobodu, který z voleje nastřelil pouze bránícího hráče, následnou dorážku Hýbla zneškodnila obrana České Třebové.

V 69. minutě přišlo snížení ze strany hostů, když se dokázal s 10 hrající Zdeněk Vaňous prokličkovat až na hranici velkého vápna a následnou střelou snížil na 3:2

Definitvní tečka přišla v 88. minutě, kdy se po úniku svitavských dostal odražený balon znovu k Ivu Svobodovi, který zkompletoval hattrick a zpečetil tak vítezství Svitav 4:2.

Za poskytnuté fotografie děkujeme Martinu Alexovi!

FK Česká Třebová
Jakub Truhlář, brankář: Hrál se zajimavý zápas s hodně brankovými příležitostmi. První poločas byli Svitavy lepším týmem a dostali se do vedení po našich zbytečných chybách. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a podařilo se nám snížit na 3:2. V posledních 20 minutách jsme se vrhli do útoku a Svitavy hrozily z rychlých brejků a z jednoho takového nám ke konci utkání vstřelili pojišťovací branku.