8.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

--

Šlapanov nastřelil dvě břevna a získal jen bod

0

Souboj dvou týmů z rozdílných konců tabulky neměl vítěze. Domácí nedokázali udržet dobré tempo i ve druhém poločase, naopak Šlapanov zařadil vyšší stupeň a dokázal skóre minimálně srovnat.

Lepším týmem byli domácí, Šlapanov zaspal

Domácí začali aktivně a byli důraznější. Přesto se hosté už v 6. minutě ujali vedení. Po rohovém kopu udělal domácí gólman chybu, míč mu propadl mezi rukama a na zadní tyči už měl Glózl lehkou práci - 0:1. Hosty to uspokojilo a hráli jen na půl plynu. Domácí převzali iniciativu a byli lepším týmem díky bojovnosti a nasazení. Hosté díky tomu neměli klid na dobrou rozehrávku a kombinaci. Domácí se dočkali ve 33. minutě zaslouženého vyrovnání. Díky dvěma chybám hostů za sebou se jim povedlo vyrovnat Krupičkou - 1:1. Domácí pokračovali v aktivní hře a ve 44. minutě se dostali do vedení. Míč se dostal před velkým vápnem ke Krupičkovi a ten se trefil po zemi přesně k tyči - 2:1. Domácí tak po první půlce zaslouženě vedli.

Hosté nastřelili dvě břevna

Ve druhém poločase domácí polevili a hosté přidali, postupně si vytvořili převahu a byli lepším týmem. Šlapanov se ale branky dočkal až v 81. minutě. To Švajka poslal dlouhý míč za obranu, kde na pravé straně na něj číhal Schafferhans. Ten obraně utekl a vyrovnal na - 2:2. Hosté pak ještě přidali a měli v závěru velký tlak. Ten korunoval v 87. a 88. minutě, kdy mohli hosté Podrázským rozhodnout. Ten měl dvě tutovky za sebou. Byly to stejné a krásné fotbalové akce. V 87. minutě z pravé strany dostal Podrázský míč od Glózla před prázdnou branku, bohužel trefil z malého vápna jen břevno. O minutu později dostal míč znovu z pravé strany tentokrát od Vacka opět před prázdnou branku a znovu z malého vápna trefil pouze břevno. V 90. minutě se domácí prakticky poprvé dostali vážněji před branku hosté a mohli strhnout výhru na svou stranu ale šanci neproměnili.

TJ Rebel Dolní Město
Pavel Vaňkát, předseda Dolního Města: „Dostali jsme brzy branku po chybě obrany, pak jsme celou půli soupeře suverénně přehráli. Povedlo se nám obrátit výsledek, zásluhou Krupičkových akcí. Po změně stran to vypadalo, že budou otázkou kolik vyhrajeme. Jenže hosté vysunuli předstopera dopředu a to jsme nezachytili a oni zaslouženě vyrovnali. Pak ještě nastřelil dvě břevna. My jsme pak ještě mohli v poslední minutě rozhodnout o třech bodech, ale Doležal se neprosadil. Remíza je podle mě zasloužená.“

TJ Jiskra Šlapanov
Bohuslav Fiala, trenér Šlapanova: „Prospali jsme první půlku. Domácí byli lepší a důraznější a nenechali nás hrát a to nám nesvědčí. Zaslouženě po první půlce vedli. Ve druhé půlce domácí polevili a postupně jim asi docházeli síly. My jsme ve druhé půlce byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyrovnali. Na konci jsme měli velký tlak a měli dvě obrovské tutovky, kdy jsme mohli rozhodnout a vyhrát. Domácí měli ve druhé půlce jen jednu šanci a to v 90. minutě a mohli nakonec rozhodnout. Měli jsme k výhře blíž, ale domácí si bod zasloužili za první poločas. Z výsledku jsem trošku zklamaný, ale zase jsem spokojený s hrou ve druhém poločase. Pokud chceme vyhrávat, je třeba hrát od začátku až do konce.“

L. Venc [-] - P. Vaňkát [-] , L. Doležal [-] (88. J. Sklenář [-] ) , A. Vápeník [-] , P. Kvanka [-] - A. Janák [-] , O. Pojezdný [-] , D. Jaroš [-] (73. P. Jaroš [-] ) , T. Chlád [-] - J. Krupička [-] , D. Švanda [-]

P. Dobrovolný [-] - P. Dobrovlný [-] , Z. Vacek [-] , M. Drahoš [-] , M. Švajka [-] - T. Dvořáček [-] , R. Schafferhans [-] , D. Šimek [-] , M. Vyšinskij [-] (75. R. Pustina [-] ) - R. Glózl [-] , R. Podrázký [-]

ŽK: 62. A. Janák , 64. D. Jaroš - 56. R. Podrázký , 76. M. Drahoš .
Hráči zápasu: J. Krupička , A. Vápeník - R. Schafferhans .
Místo: Dolní Město. Počet diváků: 55. Rozhodčí: Švarc Libor - .