10.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

Bratrský souboj vyhrál David

0

Derby mezi Věžnicí a Šlapanovem bylo zároveň bratrským zápolením Davida a Martina Drahošových. Nakonec byl asi více spokojený s výsledkem šlapanovský Martin, i když po jeho vyloučení jeho tým inkasoval. Ovšem věžnický Drahoš chtěl body tři.

Do vedení šli hosté z penalty

Derby nabídlo před slušnou diváckou kulisou dobrý fotbal. Domácí začali aktivně a hned ve 2. minutě vytvořili před Holubovou brankou závar, bohužel nebyli dost důrazní v koncovce. Šlapanov se osměloval pomalu, ale hned z první kloudné akce byl gól. Ve 20. minutě přešel snadno Schafferhans přes Smutného. Ten ho ve vápně zatáhl a velmi přesný rozhodčí Vojtíšek nařídil správně pokutový kop. K jeho zahrání se postavil Martin Drahoš a nemýlil se - 0:1. Domácí se poté dále snažili, kombinovali na polovině hostů, ale do zakončení se nedostávali. Šlapanov ještě zahrozil z několika rychlých brejků, ale také bez gólového efektu.

Domácí srovnali až v samotném závěru

Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, ale ve velkém vápně hostů byli nedůrazní a nepředstavovali žádné velké nebezpečí. Největší šance hostů ve druhém dějství přišla v 65. minutě, kdy Drahoš zahrával přímý kop z 35 metrů a zaskočil Enderleho, naštěstí se míč pouze otřel o tyč. V 76. minutě hosté propadli ve středu hřiště a rozběhnutého Šejstala zastavil jen za cenu druhé žluté karty Drahoš. Domácí se poté nadechli k závěrečnému náporu. A v 84. minutě ho proměnili ve vyrovnávací branku. To Šejstal odcentroval do vápna na Bence, ten ještě míč posunul na Adamce, pro kterého už bylo snadné zakončit - 1:1. Věžničtí ale chtěli body tři a tlačili se dále před Holuba. Hostující gólman však hosty v závěru několikrát podržel a tak utkání skončilo remízou.

SK Věžnice B
David Drahoš, trenér Věžnic B: „Myslím, že zasloužená remíza. Sice jsme měli více ze hry, ale hosté byli nebezpeční z brejků. Navíc jsme vyrovnali až v závěru, takže bod bereme. K dobrému zápasu přispěl velmi dobrým výkonem i sudí Vojtíšek.“

TJ Jiskra Šlapanov
Bohuslav Fiala, trenér Šlapanova: „Chyběli nám hráči, ale i tak jsme utkání vcelku zvládli. Derby jsou nevyzpytatelná, ale oba týmy je zvládly dobře a proto je remíza spravedlivá. Bylo to vyrovnané utkání, v němž každý tým byl v něčem lepší. My jsme hodně kazili přihrávky a ztráceli zbytečně míče a tak jsme se pořádně nedostali do hry. V tom byli domácí lepší. My zase byli lepší ve hře jeden na jednoho.“

J. Enderle [-] - V. Brukner [-] , V. Vlach [-] , M. Chalupník [-] , A. Dvořák [-] - Z. Smutný [-] (46. M. Šejstal [-] ) , V. Kunc [-] , J. Adamec [-] , P. Beneš [-] (77. T. Benc [-] ) - J. Kocourek [-] (61. J. Novák [-] ) , O. Prokeš [-]

P. Holub [-] - R. Glózl [-] , Z. Vacek [-] , M. Drahoš [-] , M. Švajka [-] - T. Dvořáček [-] , A. Turenič [-] , D. Šimek [-] , M. Vyšinskij [-] - R. Schafferhans [-] , R. Podrázký [-]

ŽK: 20. Z. Smutný , 41. V. Kunc , 55. M. Šejstal , 73. J. Novák - 19. A. Turenič , 35. M. Drahoš , 86. R. Glózl . ČK: 76. M. Drahoš .
Místo: Věžnice. Počet diváků: 90. Rozhodčí: Vojtíšek Radek - .