10.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Šlágr ovládl šťastnější tým

0

Šlágrem desátého kola bylo utkání vedoucího týmu tabulky s jeho pronásledovatelem. Ždírec si nakonec se svým největším sokem z Rozsochatce poradil. I když zpočátku to rozhodně nebylo jednoduché. Domácí se probrali až po vyrovnávacím gólu a hlavně je podržel brankář Fousek. Ždírecké béčko si díky vítězství vytvořilo před svým soupeřem tříbodový náskok.

Několik šancí přineslo jen dvě branky

Zpočátku se spíše dařilo hostujícímu týmu, který šel také do vedení. Pazderka rychle rozehrál z půlky trestný kop, našel Pelikána na velkém vápně, který napřáhl k překvapivé střele a otevřel skóre – 0:1. Ale vedení Rozsochatci moc dlouho nevydrželo. Po půl hodině se po centrovaném balonu nejlépe v závaru zorientoval Zahradník – 1:1. Během první půle se oba celky dostávaly k nebezpečným průnikům, ale ani jeden dalším gólem neskončil. Hosty vychytal domácí brankář Fousek.

Nedáš, dostaneš…

Po návratu z kabin se do první velké šance druhé půle dostal hostující útočník Martin Venc, ale do vedení svůj tým neposlal. A tak se trestalo na druhé straně. V 72. minutě doběhl překopnutý křižný balon Zahradník, obral hostujícího beka, za strany propálil brankáře a připsal si druhý gól v zápase – 2:1. To samozřejmě domácí nakoplo a vytvořili si i další šance. Bříza nejprve po rohu zahrozil hlavičkou, po něm se neprosadili ani Malínský a Klimeš. Hosté se ke konci samozřejmě snažili o vyrovnání a šance přicházely. Tu největší měl Fousek, ale nedokázal míč poslat do sítě. Tak domácí vyhráli těsně 2:1.

TATRAN Ždírec nad Doubravou B
Tomáš Máša, hrající trenér Ždírce B: „V utkání jsme prohrávali, pak se nám podařilo srovnat. Soupeři zatápěl hlavně Zahradník. My jsme ze začátku nehráli nic moc, ale po vyrovnání jsme převzali iniciativu, ale soupeř i sem tam hrozil. Nás ale podržel Fousek, protože Rozsochatec opravdu šance měl a on je bezpečně zlikvidoval.“

TJ Sokol Rozsochatec
Karel Jelínek, vedoucí mužstva Rozsochatce: „Myslím, že vyhrál ani ne tak lepší jako šťastnější. V první půli byly šance na obou stranách, průniky proti gólmanům. My jsme šli do vedení, byli jsme chvilku na koni. Ždírec byl opařený, ale postupně hru vyrovnal. Podařilo se mu vstřelit branku. Ve druhý půli na začátku jsme nevyužili šanci, za to jsme byli potrestaní. Ždírec nás v tu chvíli zatlačil. Když pak přicházel konec zápas, tak jsme se snažili alespoň o vyrovnání, ale zůstalo nevyužité. Podle mě to bylo spíše remízové utkání.“

R. Fousek [-] - P. Fajt [-] , Z. Pleva [-] , P. Beran [-] (76. M. Vomela [-] ) , D. Bříza [-] - T. Máša [-] , J. Zahradník [-] , J. Matějka [-] - L. Malínský [-] , J. Tlustý [-] (70. M. Ondráček [-] ) , P. Klimeš [-]

Z. Rýdl [-] - K. Pazderka [-] , M. Venc [-] , D. Pelikán [-] (50. M. Pešout [-] ) , D. Šumpich [-] (46. L. Mutl [-] ) , K. Křivský [-] , P. Fousek [-] , L. Plodík [-] (46. P. Venc [-] ) , V. Brož [-] , R. Venc [-] , D. Meloun [-]

ŽK: 43. Z. Pleva , 77. P. Klimeš , 86. D. Bříza - 81. D. Meloun .
Místo: Ždírec nad Doubravou. Počet diváků: 100. Rozhodčí: BERÁNEK Jiří - BOHUNĚK Miloslav, BOHUNĚK Jaroslav.