1.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Nováček vystřílel Budišovu vítězství nad Čáslavicemi

0

Fotbalisté týmu Budišov-Nárameč porazili Čáslavice-Sádek, které se do I.A třídy vrátily po čtyřech sezonách v Krajském přeboru Vysočiny. O vítězství hostujícího celku rozhodl dvěma brankami v rozmezí deseti minut jejich kapitán Karel Nováček. Snížení domácího Kurtina už přišlo pozdě a tak se mohli hosté radovat z cenného vítězství 2:1.

První poločas branky divákům nenabídl

První poločas tohoto utkání příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí Čáslavice-Sádek se snažili přehrát zálohu hostí nakopávanými balony, s naprostou většinou si ale vcelku bez problému poradila obrana Budišova-Náramče. Ani hosté směrem dopředu ale nedokázali nic moc vymyslet, protože sami kazili jednoduché přihrávky, takže ani jejich snaha o kombinační fotbal žádné větší šance nepřinesla. O jediné dva zápisy do notýsku rozhodčího se tak postarali domácí Kurtin a hostující obránce Benda, kteří oba shodně viděli žlutou kartu za nedovolené zákroky ve středu hřiště. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu 0:0.

O osudu utkání rozhodl hostující útočník Karel Nováček

V druhém poločase se hostům podařilo zlepšit celkový projev, jejich přihrávky nacházely své adresáty a najednou bylo před brankou domácích poměrně rušno.  V 56. minutě to byl Karel Nováček, který poprvé dokázal rozvlnit síť za zády strážce domácí svatyně Kružíka. Za dalších deset minut se k odraženému míči dostal znovu Nováček a poslal svůj tým do vedení o dvě branky- 0:2. Hosté potom měli několik nadějných situací v blízkosti pokutového území Čáslavických nebo i přímo v něm, ale další jejich střelecké pokusy se již neujaly. V 77. minutě tak přišlo snížení ze strany domácích, když Kurtin krásnou střelou z nějakých cca 35 metrů potrestal špatný odkop budišovského brankáře Trnky. To však ale bylo z jejich strany vše a Budišov-Nárameč si tak připsal první vítězství, v poměru 1:2, do tabulky letošního ročníku I.A třídy, skupiny B kraje Vysočina. Jedinou malou kaňkou byla inkasovaná žlutá karta v poslední minutě pro jejich záložníka Veselého.

FC Budišov - Nárameč
Karel Věžník: První půle mnoho fotbalové krasy nepřinesla, domácí pouze nakopávali míče, což naše obrana s přehledem sbírala, ale nám se nedařila kombinační hra, kazili jsme jednoduché přihrávky, a proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé pulce už jsme ovládli hřiště, dali 2 branky díky K. Nováčkovi a mohli jsme přidat i další ale ty jsme trestuhodně zahodili. Hosty jsme dostali do zápasu díky hrubé chybě našeho gólmana, který špatně odkopl balon a z nějakých 35m se do míče opřel domácí hráč a střela skončila v šibenici. Poté už jsme zápas dotáhli do vítězného konce

FK Čáslavice-Sádek
J. Kružík [-] - P. Bednář [-] (63. T. Hobza [-] ) , B. Novák [-] , V. Čurda [-] , P. Růžička [-] (69. J. Kacetl [-] ) , J. Mach [-] , P. Kurtin [-] , M. Zikmund [-] , M. Busta [-] , J. Beránek [-] (80. J. Vecheta [-] ) , P. Klika [-]

L. Trnka [-] - M. Molnár [-] , T. Nováček [-] , K. Nováček [-] (89. L. Jura [-] ) , J. Pažourek [-] (82. T. Obůrka [-] ) , M. Votoupal [-] , R. Hort [-] , Z. Veselý [-] , R. Hrádek [-] , J. Hort [-] , L. Benda [-]

ŽK: 38. P. Kurtin - 33. L. Benda , 90. Z. Veselý .
Hráči zápasu: K. Nováček .
Místo: Čáslavice. Počet diváků: 120. Rozhodčí: ŠETEK Jiří - POJEZNÝ Karel, STANĚK Josef.