10.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2021-2022

--

Horní Cerekev si na domácím hřišti poradila s rezervou Kamenice nad Lipou

8. J. Kasal , 33. J. Havel , 87. M. Kůta - 55. D. Hadač
9

V 10. kole OP Pelhřimov na sebe narazila dvě mužstva z předních příček tabulky. Domácí Horní Cerekev přivítala na svém hřišti Kamenici nad Lipou „B“ a každý fanoušek tak mohl očekávat velmi vyrovnané a zajímavé střetnutí.

Domácí šli do vedení zásluhou Kasala

Horní Cerekev začal úvodní dějství aktivněji, ale první příležitosti měli hosté, když pálil dvakrát z nebezpečné vzdálenosti David Hadač. Prvnímu pokusu chyběla razance a druhému přesnost. Domácí na tyto dvě situace odpověděli nejlépe jak mohli. V 8. minutě využil dlouhého nákopu za obranu rozběhnutý Kasal ,který byl v osobním souboji důraznější a svůj samostatný únik zakončil s přehledem k tyči. Na druhé straně orazítkoval hostující útočník břevno soupeřovy svatyně. Následné minuty byli v režii domácích, kteří dokázali soupeře zatlačit, ale bohužel pro ně žádný z jejich pokusů neskončil v síti.  Ve 33. minutě už se mohli domácí znovu radovat, když se ve vápně nejlépe zorientoval Havel a přesným zakončením k levé tyči zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Do konce prvního poločasu mohli fanoušci vidět ještě dvě slibné příležitosti na obou stranách, ovšem ani jedna z nich neskončila v brance. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

O vítězství Horní Cerekve definitivně rozhodl Kůta

Ve druhém dějství se hra vyrovnala a domácí snížili na intenzitě. Toho využil hosté, kteří zvýšili tempo a 10 minut po přestávce se mohli radovat ze vstřelené branky. Prosadil se David Hadač, jenž využil přesnou průnikovou přihrávku a navedl si míč do vápna, odkud už s přehledem zakončil. Kamenice byla tímto gólem povzbuzená a cítila příležitost na srovnání skóre. Domácí poté hrozili spíše z protiútoků. Více příležitostí si ve druhém dějství vytvořili hosté, ale bohužel pro ně selhali v produktivitě a tak žádná ze slibně se vyvíjejících šancí v brance neskončila. Hosté ve snaze o vyrovnání vsadili všechno na jednu kartu, což znamenalo otevření obrany pro domácí. V závěrečných minutách toho využil domácí Kůta, když se po rychlé akci prokličkoval do vápna a krásnou střelou z 25 metrů vymetl pravou šibenici. Závěr utkání si domácí pohlídali a ve vyrovnaném a atraktivním utkání zvítězili 3:1.

SK Horní Cerekev
Martin Duba: „Zasloužená výhra, ačkoliv jsme v druhé půli trochu přestali hrát a dovolili jsme dobře hrající Kamenici srovnat krok. I přesto si kluci zaslouží pochvalu za dobrý týmový výkon. Chtěl bych ještě využít mediálního prostoru a pozdravit na dálku svého dobrého kamaráda Martina Horkého, který byl stejně jako já nucen střídat z důvodu zranění a při odchodu ze hřiště se stal obětí slovních útoků hostujících fanoušků, kteří Martina zbaběle uráželi a nazvali ho tlustým prasetem. Ano, Martin si vždy o jeden ten knedlík na víc s chutí dal, ale toto chování ke sportu opravdu nepatří a je potřeba to změnit. Tímto vyzývám všechny týmy okresního přeboru, aby se přidali a v příštím kole před začátkem zápasu poklekli. MARŤAS DRŽ SE!“

TJ Slovan Kamenice nad Lipou B
Patrik Macháček: "Po minulém bídném výkonu, přišlo rapidní zlepšení. Zápas jsme odjezdili a měli jsme i blízko k bodu. I soupeř hrál dobře a dost přispěl k tomu, že se hrálo celkem kvalitní utkání. Snaha se nám nedala upřít, avšak našim útočným akcím přeci jenom něco scházelo. To nakonec rozhodlo.“

L. Chadim [-] - M. Brada [-] , J. Havel [-] , J. Chadim [-] , L. Suchý [-] , M. Kůta [-] , M. Duba [-] (8. T. Podařil [-] ) , Š. Filsoch [-] , J. Kasal [-] (88. O. Válek [-] ) , A. Šimák [-] , A. Bečica [-]

D. Macháček [-] - P. Klusáček [-] , D. Slabý [-] , O. Šuranský [-] , L. Hadač [-] (43. M. Jirsa [-] ) - J. Tětiva [-] , J. Pfaur [-] , O. Joza [-] - P. Macháček [-] (60. J. Ira [-] ) , D. Hadač [-] (87. V. Spěváček [-] ) - M. Strašík [-]

ŽK: 43. A. Bečica , 61. J. Chadim , 71. M. Brada - 39. O. Šuranský .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: BURZA Milan - NOVÁK Martin (N), ŠTANGL Josef (N).