7.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

--

7

V dalším kole zavítala kaplická rezerva k Lipenské přehradě. Pohled do tabulky favorizoval hosty. Domácí v zápase představily dvě nově příchozí posily. Poprvé dres Lipna oblékl Pavel Janda z Kamenného Újezdu a po několikaleté odmlce rovněž Václav Liebl příchozí z Frymburku. Ani oni ale domácím nepomohli k zisku bodů v tomto utkání.

Hosté vstřelili dvě branky již v prvním poločase

Úvodní desetiminutovka se odehrávala v režii hostů. Doubrava našel před vápnem Divokého, střelu směřující k pravé tyči stačil Šesták vyrazit. V páté minutě zahrával standardní situaci z pravé strany Divoký, neatakovaný Ševčík hlavičkoval v gólové pozici nad bránu. Vzápětí domácí chybovali při rozehrávce, až před brankáře se dostal Pál, dokázal jej překonat, ale zastoupil jej kapitán Vlastimil Březina.

V deváté minutě už se hosté dočkali. Další špatnou rozehrávku zachytil Janura, následovala kolmá přihrávka na Milana Vošického, který střelou po zemi překonal Šestáka – 0:1. Snový návrat kaplického útočníka, který oblékl dres v mistrovském zápase zhruba po sedmi letech.

Záhy mohlo být vyrovnáno, když chybovali v obranné fázi i Spartakovci, ale Krauskopf svou příležitost doslova prováhal. V minutě dvanácté po Krauskopfově zpětné přihrávce zakončoval Víšek, křížný přízemní pokus se mezi tři kaplické tyče nevešel. Nedlouho poté si obdobně počínal na druhé straně Doubrava, kterého uvolnil přesnou přihrávkou Janura.

Největší šanci měli Lipenští v 21. minutě střetnutí. Do samostatného úniku téměř z poloviny hřiště se dostal Petr Březina, stoprocentní šanci ovšem využít nedokázal, gólman Schneider vůbec zasahovat nemusel, míč minul levou tyč.

Když neskórovali domácí, prosadili se podruhé v zápase hosté. Po půlhodině hry udržel na zádech Vošický bránícího soupeře, následně přesnou přihrávkou vyslal na zteč Dana Pála, a ten dokázal přelobovat vybíhajícího gólmana Šestáka – 0:2. Dokázal tak překonat někdejšího spoluhráče z kaplického dorostu.

Pak na druhé straně zahrozil po rohovém kopu hlavičkující Skípala, ale gólman Schneider byl pozorný. Ve zbývajících minutách první půle mohli hosté své vedení ještě zvýraznit. Za obranu Lipna si naběhl Janura, pronikl do vápna, ale míč poslal vedle bližší levé tyče.

Ve 39. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Marek, posunul jej Janurovi, ten zpětnou přihrávkou nabil Ševčíkovi, rána byla tvrdá, skončila však nad bránou. A krátce před poločasem po rohovém kopu Janury hlavičkoval Vávra, překonaného Šestáka zastoupil na brankové čáře Janda.

Ve druhé půli přidala Kaplice ještě jeden gól

Ve druhém dějství fotbalisté kaplické rezervy drama nepřipustili. Kontrolovali vývoj střetnutí. Domácí ohrožovali bránu Spartaku téměř výhradně po standardních situacích. V 59. minutě jednu z nich zahrával Krauskopf, přízemní tečovaná rána změnu stavu nepřinesla.

Naopak to byli hosté, kdo skóroval. Na pravé straně se Janura prosadil přes Fence, zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce nepokrytého Dana Pála a ten dělovkou bodlem propálil brankáře Šestáka – 0:3.

V 72. minutě další přímý kop pro Lipenské. Tentokráte se exekuce ujal Račák, míč skončil nad brankou gólmana Schneidera. Na druhé straně pak po Pálově zpětné přihrávce mířil rovněž pouze nad bránu Janura. Pak se domácí gólman zapotil při tvrdé ráně Kubaty zpoza vápna, tu dokázal vyrazit pouze před sebe, z dorážky neuspěl Ginzel, který rovněž ztroskotal na brankáři Šestákovi.

O chvíli později se po Schneiderově nákopu za obranu řítil sám na gólmana Pál, vyběhnutého Šestáka sice přehodil, ale míč do brány nesměřoval. Pár minut před koncem si na centr z pravé strany nabíhal do ohně Pál, vysokou nohou míč před vybíhajícím gólmanem nezasáhl, k odraženému míči se dostal Presniakov, jenž dorazil míč do sítě, hlavní arbitr gól uznal, ale kaplický útočník Dan Pál gól odvolal, jelikož posoudil svou nebezpečnou hru proti brankáři za nedovolenou a na jeho popud rozhodčí následně gól neuznal.

Utkání tedy skončilo výsledkem 0:3 a Kapličtí si zcela po zásluze připsali na své konto tři body.