8.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Horažďovice v sedmigólovém nerváku porazily Měcholupy

12

V neděli se v rámci 7. kola odehrálo zajímavé střetnutí dvou celků z horní části tabulky, Měcholupy na tom byly, co se týče získaných bodů lépe, takže je bylo možné považovat za favority. Horažďovice však parádní přestřelku i díky parádnímu gólu v samotném závěru zvládly lépe.

Domácí šli rychle do vedení ale hosté skóre otočili

Od začátku utkání Horažďovice svého soupeře přehrávaly a měly spoustu šancí. Jednu z nich zásluhou Jiřího Pavlíka v 7. minutě proměnili a šli do vedení.

Ovšem po vstřeleném gólu upadli domácí do pasivity, Měcholupy toho využily a ve 29. minutě vstřelil branku na 1:1 Tomáš Jandečka.

Horažďovičtí i nadále tahali za kratší konec a o šest minut později rozvlnil síť za zády brankáře Formana Filip Bláha. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Měcholupy.

V závěru rozhodl Král

Do druhého dějství vstoupili domácí se zlepšenou hrou a hned zkraje poločasu srovnal na 2:2 Jan Boček.

Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou a 40 přítomných diváků se mělo na co koukat. V 61. minutě prudce vypálil domácí Luboš Král a Jiří Janouškovec z dorážky poslal svůj tým do vedení.

Ovšem v 79. minutě se podruhé v zápase prosadil Tomáš Jandečka a znovu srovnal skóre.

Atraktivní přestřelku nakonec nechytatelnou bombou v 84. minutě rozhodl Luboš Král. Hráči Horažďovic tak nakonec zvítězili 4:3 a drží se se 13 body na čtvrtém místě, nutno podotknout, že mají jeden zápas k dobru. Měcholupy i přes porážku zůstávají třetí za neporaženými celky Přeštic a Chlumčan, na kontě mají 19 bodů.

FK Horažďovice
J. Forman [-] - L. Král [-] , P. Pavelec [-] (70. T. Greger [-] ) , M. Vítovec [-] (18. J. Boček [-] ) , M. Šašek [-] , J. Pavlík [-] , T. Jůda [-] , D. Macoun [-] , J. Janouškovec [-] , A. Faltys [-] , M. Šedivý [-]

TJ Měcholupy
J. Kovařík [-] - V. Kaas [-] (6. O. Novotný [-] ) , D. Bálek [-] , S. Bečka [-] , D. Novák [-] (66. V. Čížek [-] ) , P. Duchek [-] , J. Duchek [-] , T. Jandečka [-] , F. Bláha [-] , F. Zelenka [-] (66. K. Veselka [-] ) , J. Valečka [-]

ŽK: 81. J. Boček - 49. T. Jandečka . ČK: 90. J. Valečka .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Petrželková Kateřina - BARTHELDY Zdeněk (N), MOLNÁR Ludovít (N).