13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2021-2022

--

--

Staříč loupil v Bašce

22

K souboji dvou celků z dolní poloviny tabulky došlo v utkání mezi domácí Baškou a Staříčem. Zajímavý duel byl jistě specifickým pro duo Kautských v barvách Bašky, kteří ještě nedávno v zelenočerných barvách Staříče působili. Otec jako vedoucí mužstva, syn jakožto hráč.

První poločas vyzněl výsledkově lépe pro hosty

V brance domácího celku se objevil opět Řízek a nchyběly ani opory jako Lys, Dobiáš či Třeštík. Na lavičku tentokrát usedl Sloboda, Podžorný či Kautský. Zcela chyběl například Kocúr.
Za hosty se dostal do základní sestavy Quitt i dorostenec Vokoun, který odehrál dopoldní zápas v Kozlovicích, a protože trenéru Blahutovi chyběl kompletní zbytek obrany (např. Király, Krpec či Malý), musel sáhnout k rozestavení 3-5-2, kdy obrannou trojici vytvořil Jukl, Kocián a Vokoun. Na lavičce hostí nechyběl tentokrát ani Zdeněk Říha nebo relativně nová akvizice Jirát.
Už v první minutě zahrozil bašťanský Křenek, ale Smetana byl pozorný. To na druhé straně domácí brankář Řízek, asi v 11 minutě zapomněl, že se malá domů nechytá, pozorný rozhodčí Szkuta nařídil trestný kop a ten chladnokrevně proměnil Kaulinec po přiťuknutí od Vandase. Radost hostující lavičky a fanoušků Staříče nbyla veliká 0:1! Obě obrany v dalším průběhu poločasu nechybovaly, ale Baška měla dvě dobré příležitosti k srovnání skóre, ale Smetana čaroval. A když se neprosadil po akci běhavého Trčky ani Kaulinec, tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1.

Spíše bojovná druhá půle

Ve druhém poločase bylo vidět, že hrají týmy z konce tabulky 1.B. třídy. Bylo to více o bojovnosti, než o kvalitě. Do dvoubrankového vedení mohli jít hosté, ale Vandas neprostřelil v 61.minutě brankáře Řízka z malého čtverce. Za to kapitán FKS Petr Jukl po rohu Matuly už hlavou rozvlňuje síť a na ukazateli skóre svítí 69.minuta a stav 0:2.

V 73.minutě dostává Dobiáš křížnou střelou Bašku do hry 1:2. Staříč koncentrovanou a disciplinovanou hrou už Bašku k ničemu nepustil, a když v poslední minutě Dobiáš z trestného kopu přestřelil bylo o vítězi rozhodnuto.

V sestupové matematice se hrálo o 6 bodů, v tabulce si Staříč připisuje důležité body , má jich 11, za to Baška jen šest. V dalším kole zajíždí Staříč do Horní Suché a Baška do Raškovic.

FK Staříč
Martin Blahuta: Důležitý zisk bodů po bojovném a zodpovědném výkonu. Měli jsme v týmu rozdílové hráče, zvlášť Smetana byl skvělý. Pomohli jsme si dnes standardkama, škoda, že jsme Bašku pustili po našem druhém gólu zbytečně do hry, ale závěr jsme zvládli a všem nám spadl kámen ze srdce. Doufám, že teď přidáme z posledních dvou kol ( H.Suchá a Sedliště) ještě nějaké body a vzdálíme se sestupovým příčkám. Je třeba pochválit celý tým a jsem za vítězství s Baškou moc rád, na ně se nám prostě daří (v postupové sezóně 2018/19 dvě vítězství 2:1 a 4:0)!

TJ Sokol Baška
J. Řízek [-] - P. Třeštík [-] (46. L. Sloboda [-] ) , M. Dobiáš [-] , P. Mroviec [-] (75. A. Kautský [-] ) , M. Lys [-] - F. Žilavý [-] (65. T. Podžorný [-] ) , T. Klimunda [-] , L. Vavřík [-] , M. Křenek [-] , T. Horňák [-] - D. Baran [-] -

FK Staříč
L. Smetana [-] - T. Quitt [-] (75. R. Jirát [-] ) , P. Jukl [-] , D. Kocián [-] - S. Matula [-] (90. Z. Říha [-] ) , J. Vokoun [-] (76. J. Petržela [-] ) , J. Vandas [-] (90. P. Klečka [-] ) , K. Trčka [-] (90. P. Klečka [-] ) , L. Kaulinec [-] - I. Kolář [-] , S. Musálek [-] -

ŽK: 57. M. Dobiáš , 58. T. Klimunda , 86. D. Baran - 16. S. Musálek , 63. J. Vandas , 81. R. Jirát , 90. L. Smetana .
Místo: Baška. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Szkuta Petr - KREŽELOK Ondřej, GORNIAK Ondřej.