14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

Bolevec v posledním podzimním kole vybojoval bod s Chotíkovem

20. J. Huml , 33. J. Adlt - 11. J. Huml (vl.) , 48. M. Bublík
24

Tým, který v sezóně nastřílel nejvíce branek na razil na tým, který naopak nejvíce inkasoval. Očekávala se demolice bolevecké obrany a možného značně vysokého rozdílu mezi oběma týmy. Ale opak byl pravdou...

Vlastňák napraven

Zápas začal v pomalém tempu a to vyhovovalo důraznějšímu Bolevci. Po jedom z protiútoků se na levé straně dostal k míči Bublík, který jej servíroval před bránu a naneštěstí pro domácí si míč do vlastní sítě srazil Jakub Huml. Ve 20. minutě ale bylo srovnáno. Po rohovém kopu se k nedůrazu hostující obrany při odkopu míče dostal na zadní tyči k zakončení právě zmiňovaný Huml a svůj předchozí prohřešek napravil - 1:1.

Ve 26. minutě se správně (dle dostupného video záznamu) ozval domácí trenér Kučera, že asistent rozhodčího neodmával ofsajd. Situace naštěstí pro domácí nedopadla gólově, ale Kučera si od hlavního sudího za své výroky vysloužil žlutou kartu. K situaci ale nemuselo dojít, kdyby si asistent Bíba nedával několik metrů náskok na rychlejší hráče a situaci tak viděl přesněji.

Ve 33. minutě nestačila bolevecká obrana při nákopu za obranu na rychlejšího Josefa Adlta, který tak vybojoval míč a sám proti Tolknerovi nezaváhal. Ve zbytku poločasu už se nic zásadního nestalo.

Bublík řádil

Už ve 48. minutě bylo srovnáno. Za obranou domácích se zjevil střídající Šedivec, který vyzval Michala Bublíka k parádě tohoto utkání. Bublík se z poza vápna podíval na malém vápně stojícího brankáře a s noblesou jej přehodil.

V 62. minutě si mohli domácí vzít vedení zpět. To by ale musel Lopata trefit bránu, když se tam objevil osamocen. Další gólovku měl na hlavě Rubricius, ale opět se nedařilo. Zbytek poločasu byl v duchu, jakoby oběma týmům remíza stačila. K ní nakonec také došlo.

Druhý bod pro domácí

Jedinou penaltu neproměnil Pelnář a jelikož začínali domácí, na poslední penaltu Bolevce se ani nedostalo - 5:3.

FC Chotíkov 1932
Petr Kučera, trenér: Z našeho výkonu jsem velmi zklamaný, Bolevec prostě musíme doma porazit za 3 body, na to pro mě neexistuje žádná omluva, navíc prakticky v plné sestavě. Zápas byl velmi slabé úrovně, hráli jsme pomalu, složitě, bez potřebného sebevědomí, neměli jsme široké hřiště, ztráceli jsme lehké věci, a když už jsme se dostali do tutovky, tak jsme ji opět, jako je naše tradice v posledních kolech, fantasticky spálili. Navíc jsme si dali parádního vlastence, děláme si některé zápasy zbytečně složitý, je to škoda. Klobouk dolů před výkonem Bubli, ten si z nás dělal na závěr sezóny slušnou trhačku.

SSC Bolevec
Jakub Körner, vedoucí mužstva: V posledním zápase podzimu jsme chtěli zapomenout na velmi nepovedené poslední dva zápasy a pokusit se zaskočit favorizované domácí mužstvo, což se nám povedlo a po dobrém nástupu jsme se dostali do zaslouženého vedení. Domácí sice dokázali do poločasu vstřelit dvě branky, zejména po našem nedůrazném bránění, ale povedl se nám nástup do druhého poločasu, kdy krásným gólem skvěle hrající Bublík vyrovnal. Domácí poté několikrát zahrozili, ale nám se podařilo vše ubránit a při troše štěstí jsme ještě mohli vstřelit vítězný gól. Zasloužena remíza a na penalty byli domácí o gól lepší.

L. Šilhánek [-] - J. Adlt [-] (54. M. Rubricius [-] ) , M. Lopata [-] , A. Cirok [-] (87. R. Vomáčka [-] ) , D. Míka [-] , B. Buchta [-] , J. Vild [-] (71. L. Vlk [-] ) , J. Huml [-] (46. M. Míka [-] ) , M. Prais [-] , T. Denk [-] , K. Klepal [-]