11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2021-2022

--

Kardašova Řečice doma vybouchla s Ledenicemi

58. J. Madar - 23. O. Madar (vl.) , 42. J. Fencl , 52. L. Winkler , 66. M. Volf , 75. L. Winkler
29

V Kardašově Řečici se představily v utkání jedenáctého kola Ledenice. Střetli se tak dva týmy, které minulé kolo ovládly a které chtěly na toto vítězství navázat. Favoritem mohla být podle postavení v tabulce domácí Kardašova Řečice, ale zápas jí vůbec nevyšel.

Již v první půli měli hosté náskok dvou branek

Utkání proti Ledenicím se domácí Kardašově Řečici hrubě nepovedlo. Domácí fotbalisté nehráli aktivně, s míčem si nerozuměli nedokázali si přihrát. Jejich mdlého výkonu naopak využili hosté z Ledenic, kteří díky tomu mohli aspirovat na velmi cenné tři body zvenku.

První branka utkání přišla ve 23. minutě. Kardašova Řečice korunovala svůj špatný výkon vlastním gólem, kdy do nesprávné sítě zamířil jejíí kapitán Ondřej Madar a poslal tak hosty do vedení 0:1.

Ledenice si pak ještě v prvním poločase zajistili dvougólové vedení. Těsně před pauzou, ve 42. minutě, se mezi střelce zápasu zapsal i druhý kapitán, ledenický Jan Fencl, který si ale pro svúj gól vybral správnou branku a zajistil svému týmu poločasový náskok 0:2.

Hosté přidávali branky i ve druhé půlce

Matný výkon domácího týmu nezměnila ani poločasová přestávka, obrázek hry byl stále podobný, domácím se nedařilo, čehož využívaly Ledenice ke střílení dalších gólů. Již na rozdíl tří branek zvýšil chvíli po pauze, v 52. minutě, Lukáš Winkler - 0:3.

Nedlouho poté se přeci jen domácí mužstvo vzchopilo a dokázalo vstřelit snižující gól. Postaral se o něj v 58. minutě Jonáš Madar - 1:3. Stejný hráč ale musel o 7 minut později nuceně vystřídat kvůli zranění. Místo tlaku za vyrovnáním tak tímto momentem snahy Kardašovy Řečice opět opadly.

Hned po nuceném střídání totiž přišel čtvrtý direkt od hostujícího týmu. V 66. minutě se prosadil Matěj Volf, který tak po hattricku v minulém kole skóroval v druhém zápase v řadě - 1:4.

A aby toho nebylo málo, po dalších devíti minutách hry, v 75. minutě, završili hosté bůra. Svůj druhý gól v utkání si připsal Lukáš Winkler, který tím pečetil výsledné skóre zápasu na 1:5 pro Ledenice.

FK Kardašova Řečice 1922
Roman Kačur: "Po minulém skvěle odehraném utkání v Buku jsme bohužel naprosto propadli. Jako tým i jednotlivci jsme si prostě vybrali zápas „blbec“. Naše hra byla studená a chvílemi to vypadalo, že se kluci vidí poprvé v životě. Nic se nám nedařilo a vrcholem všeho byly dvě vlastní a dvě polovlastní branky. Navíc se zranil Jonáš Madar a je tak naším druhým hráčem, pro kterého podzimní část sezóny skončila. Prostě zápas, kdy víte, že to nepůjde a už vyhlížíte devadesátou minutu. Nejvíc nás samozřejmě mrzí, že jsme takový debakl předvedli před našimi fanoušky. Ve zbývajících zápasech se musíme jednoznačně prezentovat výkonem, kterým tohle selhání odčiníme."

D. Houdek [-] - K. Janeček [-] , M. Kupka [-] , M. Bílek [-] , J. Tajml [-] , V. Roubík [-] (75. T. Bačák [-] ) , O. Madar [-] , J. Madar [-] (65. J. Klokner [-] ) , F. Slavík [-] , J. Kovář [-] (70. J. Vosecký [-] ) , V. Jánošík [-]